Menu
TOPZINE.cz
Literatura

Kratochvílovi Strašibraši se stali Bílou vránou

Redakce

Redakce

21. 4. 2011

FOTO: Mr. Paper čteDo katalogu Bílé vrány (The White Raven Catalogue) jsou zařazovány nejzajímavější dětské tituly publikované za uplynulý rok ve všech zemí světa. Výběr knih uskutečňuje Mezinárodní knihovna pro mládež se sídlem v Mnichově. Strašibraši byli vybráni jako jeden z 250 nejvýznamnějších titulů pro děti a mládež za rok 2010.

FOTO: Mr. Paper a literatura

 

Miloš Kratochvíl, autor Strašibrachů, umí děti zaujmout veselými příběhy a napínavým vyprávěním. Text je doprovozen hravými ilustracemi Markéty Vydrové. Příběhy strašidýlek Bafa a Buba, kterým strašení příliš nejde, jsou určeny pro dětské čtenáře od pěti let.

O dvou roztomilých bubácích

Baf a Bubu spolu s ostatními strašidly navštěvují strašidláckou školu.Ve strašení, které je moc nebaví, příliš nevynikají. A protože jejich strašení je málo strašidlácké, musí před hněvem svého strašmistra uprchnout do zapadlého městečka Kamsehraby. Zde prožívají různá dobrodružství a svým strašením/nestrašením vyvolají mnoho nehod a omylů, ze kterých se občas horko těžko dostávají.

Nemusíme se však o Bafa a Buba bát, jejich příběh končí šťastně. Nakonec najdou nový domov a v něm ty pravé kamarády. Dětští čtenáři měli možnost seznámit se s knihou v rámci konání Noci s Andersenem, kde byla jedním z klíčových titulů. Kromě toho, že kniha byla vybrána do Katalogu Bílé vrány 2011, získala také literární cenu Knihopábitel 2010 – ocenění za jednu z nejlepších knih pro mládež.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kratochvílovi Strašibraši se stali Bílou vránou