Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Kratochvíle v Kratochvíli

Redakce

Redakce

20. 5. 2010

Olomoucká čajovna Kratochvíle je oblíbená především u studentů, příjemné místo pro relaxaci s konvičkou výborného čaje či s vodní dýmkou tu však nalezne každý. K tomu si přidejte stylové prostředí, sympatickou obsluhu a pestrý kulturní program a máte skvělou alternativu k hospůdce či cukrárně.

Čajovna Kratochvíle Foto: Jorjé, web čajovny

V Kratochvíli si to pravé vybere i nejnáročnější čajový labužník. Bohatý výběr černých, zelených, ovocných a bylinkových čajů doplňují speciality (například výtečný salep – sladký arabský nápoj, či několik druhů maté, které se připravuje z lístků cesmíny), ale i několik netradičních druhů káv, piv a vín.

Široká nabídka uspokojí každého

Tím však nabídka nekončí, v Kratochvíli je k mání například i Vincentka či ovocný Kubík. Příjemné je, že ke všem čajům najdete v nápojovém lístku odstavec s jeho charakteristikou a účinky. Není problém si proto najít to pravé pro únavu, špatné počasí či prázdný žaludek. Hlad ostatně můžete zahnat i dvěma druhy toustů, kuskusem či širokým výběrem různých oříšků a sušenek. Vše servírováno ve stylových konvičkách, hrnečcích a mističkách.

Interiér Kratochvíle splňuje všechny požadavky čajovny. Není moc rozsáhlý, takže se nedočkáte ani pro podobné podniky tak typických zvonečků (a v případě víkendových večerů mnohdy ani volného místa, proto je lepší zajistit si rezervaci), ale rozhodně se v pohodlných křesílkách, houpačkách či na polštářcích budete cítit dobře. Atmosféru dotváří tlumené světlo, svíčky na každém stolku a stylová hudba.

Interiér čajovny Foto: Jorjé, web čajovny


Milovníci kultury nepřijdou zkrátka

I milovníci kultury si zde přijdou na své. Kratochvíle pořádá mnoho výstav a hudebních vystoupení, stačí sledovat program na internetových stránkách podniku. Z dalších doplňkových služeb je třeba zmínit obchůdek s keramikou a čaji (které naleznete i v nápojovém lístku).

Čajovna Kratochvíle je prostě příjemný kout kousek od centra Olomouce, jako stvořený pro ty, kdo dávají před hlučným prostředím hospod přednost klidnému posezení s šálkem čaje či kávy. Nebojte se vyzkoušet…

www.kratochvile.com

ADRESA:
Sokolská 36, Olomouc
OTEVÍRACÍ DOBA:
Po – Pá: 11.00– 23.00
So: 15.00–23.00
Ne: 15.00 – 22.00
BEZBARIÉROVÝ PŘÍSTUP:
částečně
NEKUŘÁCKÁ ČÁST:
ne (je tu zákaz kouření, ale lze si zapálit vodní dýmku)
TIP NA ČAJ:
Piják z Kalkaty
HODNOCENÍ:
Čaj: 5 ***** Obsluha: 5 ***** Atmosféra: 5 *****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kratochvíle v Kratochvíli