Menu
TOPZINE.cz
Nákupy a nakupování

Krátkodobá půjčka je dnes dostupná všem, kteří doloží pravidelný příjem

Nezáleží na tom, kde pracujete nebo zda jste třeba živnostník. Malé půjčky jsou tady pro každého!

Čekání je dnes už spíše o minutách, krátkodobá půjčka je k dispozici bez ohledu na to, kolik si zájemce vydělá v zaměstnání. Registrace na webu poskytovatele úvěru je snadná a zvládne ji velmi hravě i ten, kdo si se světem internetu zatím příliš neporozuměl. Online dohoda zaručuje i naprostou diskrétnost, neboť není zapotřebí osobních schůzek, hlasitých telefonátů a podobných věcí, které rozhodně nemusí ujít pozornosti sousedů. A zaručuje i maximální pohodlí, protože vlastně nemusíte ani vycházet z bytu.

Bezúčelová a také opravdu rychlá…

Snad není na světě člověk, který by rád na něco čekal – a právě s tím samozřejmě počítají i dnešní nebankovní poskytovatelé půjček. Krátkodobá půjčka musí být záležitostí okamžiku, jinak potom bude potenciální klient hledat jiné cesty. Výhodou pak je, že může posloužit naprosto na cokoliv, například i na dovolenou, malou rekonstrukci koupelny nebo nákup potravin do zásoby, když se zrovna opozdí výplata. Nikdo se na nic neptá a není důvod, abyste své důvody nějak vysvětlovali.

Výpisem z účtu klienti prokáží svou bonitu

Složitá administrativa patří minulosti, ale to současně neznamená, že zákon nemyslí na ochranu spotřebitele. Naopak, doklad o příjmu – respektive výpis z účtu za poslední čtvrtletí – kterým dokáže žadatel, že půjčka nebude nejmenším problémem z pohledu splátkového kalendáře, je dnes už nutností. Pokud by si sjednal úvěr někdo, kdo na něj fakticky nemá, roztočila by se dluhová spirála, která by mohla vést až k exekučnímu řízení, tedy samozřejmě v krajním případě. Často ale podobné věci začínají u přehlédnutí relativních maličkostí, je proto nutné se mít na pozoru už u krátkodobých půjček v řádu jednotek tisícikorun. A jak vlastně poznáte poskytovatele, který je férový, už na první pohled?

  • České sídlo. To by mělo být také ve větším z tuzemských měst, nabízí se například Praha.
  • Poplatky předem jsou mimo hru. Nikdo je nechce, nikdo nevyžaduje platbu před schválením.
  • O výdajích jste informováni hned – půjčka je dohodnuta s přesně stanovenými splátkami a úroky. Teprve potom se můžete svobodně rozhodnout, jestli nabídku opravdu přijmete.

Spočítejte si všechny výdaje jednoduše dopředu

Nezávazná nabídka je snadno k mání, kalkulačka půjček ukáže na všechna důležitá čísla a potenciální klient tak může hned přemýšlet o tom, jestli kývne nebo ne. Využitím této kalkulačky se zájemce k ničemu konkrétnímu nezavazuje – jen se chce podívat na podmínky, které jsou aktuálně k mání a posléze se rozhodnout, aniž by byl k čemukoliv nucen. A samozřejmě, v neposlední řadě, kontaktní formulář může vyplnit a odeslat nezávisle na tom, kolik je zrovna hodin nebo jaké datum se píše v kalendáři. Online řešení je dostupné i o víkendech, svátcích a večerech, kdy už není běžná otevírací doba u poboček bank nebo dalších finančních institucí. A formulář samotný je otázkou několika málo minut…

Pozor na zadlužení, které je nad možnostmi domácnosti

Pokud si sjednáváte půjčku, musíte mít jistotu, že splátkový kalendář vám nebude dělat vážné problémy. Raději si vše dopředu propočítejte, sedněte si ke stolu s tužkou a papírem, uvažte rodinný rozpočet, jeho příjmy a výdaje. Až teprve poté si dohodněte půjčku, nabídka není časově limitovaná, abyste se museli rozhodnout tady a teď. Dluhová past je totiž velmi nepříjemná a cesta k ní často vede právě přes vícero malých závazků, které nestíhá dlužník adekvátně splácet. Je proto lepší dobrá prevence než složité řešení problému, že? Je jasné, že je vhodnější potížím předcházet, protože v opačném případě se bohužel hodně prodraží!

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Krátkodobá půjčka je dnes dostupná všem, kteří doloží pravidelný příjem