Menu
TOPZINE.cz
Účesy a péče o vlasy

Krátké vlasy: Účesy a sřihy přesně pro vás

Lucie Vrožinová

Lucie Vrožinová

25. 4. 2010

Krátké vlasy jsou in a stále populárnější a mnoho žen jim dává v dnešní uspěchané době přednost. Nabízejí nespočet možností, jak změnit váš look. A některým ženám vyloženě sluší.

Jakým typům krátké vlasy sluší?

Krátké vlasy obecně sluší nejvíce ženám s oválným obličejem a dávají vyniknout hezké pokožce a výrazným očím. Pokud máte problematickou pleť, raději změnu odložte, zbytečně na své nedostatky upozorníte. Ke krátkým vlasům neodmyslitelně patří i výraznější líčení, které napomůže rozzářit vaše oči a zvýrazní ty rysy obličeje, na které chcete upoutat pozornost. Pro rok 2010 je trendem v účesech hlavně jednoduchost, vzdušnost a přírodní barvy.

Snadná úprava

Účesy pro krátké vlasy jsou nesmírně variabilní. Nabízí velmi širokou škálu střihů a následných úprav, takže na své si může přijít snad každá žena. Navíc jsou snadné na mytí. Vlasy si nechávají zkracovat i mnohé slavné celebrity a nutno říci, že velké většině z nich to opravdu sluší. Jednou z dalších výhod krátkých účesů je možnost jeden střih pomocí gelu či laku upravit a získat různé vzhledy. Není tak problém rošťácký střapatý účes uhladit do společenského looku.

 

Kudraté vlasy, zdroj:shorthairfashion.com

Velmi krátké vlasy

Velmi krátké vlasy sluší zejména drobným štíhlým ženám, které se nebojí výstředností, mají smysl pro styl a eleganci. Jejich každodenní úprava není nijak složitá, obyčejně si vystačíte s voskem na vlasy nebo tužidlem, které vetřete do vlasů a vytvarujete si účes přesně tak, jak chcete, a to během chvilky. Výhoda krátkých vlasů je tedy ta, že úprava vám nezabere víc jak pár minut v koupelně, což se o dlouhých vlasech říci nedá.

Mikádo

Mikádo je jeden z nejoblíbenějších střihů, a to určitě právem. Nabízí nám několik variant střihů i délek. V tomto roce samozřejmě mikáda nechybí ani mezi účesy v kolekcích nových vlasových trendů známých kadeřníků a salonů. I v tomto případě si lze s konečným vzhledem pohrát, jelikož pomocí vlasových přípravků můžeme účes různě tvarovat a upravit. Mikádo je navíc slušivé ve všech barvách.

 

Střapatý look s ofinou, zdroj:shorthairfashion.com

Ofina

Krátká či delší ofina rozhodně zásadním způsobem ovlivní vzhled u krátkých vlasů. V současnosti letí spíše šikmo střižené ofiny s pěšinkou na straně. Rovná ofina či pěšinka přísně uprostřed působí staromódně a zastarale. Pokud ale použijete výrazné barvy, můžete naopak docílit extravagantního vzhledu.

Krátké vlasy jsou oblíbené i u celebrit.

Krátké vlasy jsou oblíbené i u celebrit., Zdroj: imdb.com

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Krátké vlasy: Účesy a sřihy přesně pro vás