Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Království z ledu a sněhu vyroste již tento víkend v Beskydech

Redakce

Redakce

14. 1. 2011

Budete si připadat jako v pohádce. Ledové sochy v zasněžené krajině, které okouzlí děti i dospělé. Zveme vás do Beskyd na 13. ročník mezinárodního sochařského sympózia Sněhové království.

FOTO: Ilustrační foto

Ilustrační foto, Zdroj: sxc.hu

Již v průběhu tohoto týdne budou vznikat na Pustevnách pod rukama zručných umělců sochy z ledu a sněhu. Sochaři budou mít k dispozici sněhové válce o průměru tři metry, které budou sahat do výšky tří metrů a vážit neuvěřitelných 11 tun. Mimo to budou moci pracovat také se 700 kilovými ledovými bloky. Ty budou vyrobeny ze speciálního sochařského ledu, který vydrží déle než ten přírodní.

Na finálních úpravách budou pracovat přímo před zraky veřejnosti, a to v sobotu od devíti hodin. Těšit se můžete na přehlídku osmi soch z ledu a čtyř soch ze sněhu. Tato akce bude doprovázena poutavým programem Rádia Čas. Taneční a hudební vystoupení, karaoke show, soutěže pro děti, rozhovory s výtvarníky. A to stále není všechno.

V neděli pak vyhodnotí odborná porota ty nejlepší umělce a v závěru dne budou vyhlášeni vítězové soutěží a také hlasování diváků za účasti představitelů Zlínského kraje. Přijďte si zpestřit víkend netradiční akcí.

Termín akce:

15. ledna od 9:00 do 16:00 hodin

16. ledna od 9:00 do 16:00 hodin

Kde: Pustevny, Beskydy

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Království z ledu a sněhu vyroste již tento víkend v Beskydech