Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Král popu opět ožil. Na internet unikla nová skladba Michaela Jacksona

Jakub Jarolímek

Jakub Jarolímek

10. 3. 2014

V pátek 7. března se prostřednictvím hudební platformy Soundcloud na internetu objevila 67 sekund dlouhá část nové písně Slave To The Rhythm proslulého krále popu, zesnulého Michaela Jacksona. Úryvek byl však o dva dny později stažen z éteru.

Michael Jackson, Zdroj: osobnosti.cz

Michael Jackson. | Zdroj: osobnosti.cz

Americký popový zpěvák, skladatel a producent afroamerického původu se stal bezesporu ikonou populární hudby dvacátého století, o čemž svědčí nespočet získaných ocenění a v prodejnosti dodnes nepokořené album Thriller. Po Jacksonově smrti v roce 2009 zbylo ještě velké množství nevydaného hudebního materiálu.

Píseň Slave To The Rhythm, jejíž část unikla na internet, pochází také ze zásoby nevydané produkce zesnulé legendy. Krátkému úryvku dominuje klasická bicí smyčka, charakteristická pro syntezátor 808, ke které se záhy přidává Jacksonův zpěv opakující větu „Because she’s a slave to the rhythm“.

I přes zavádějící název zde není žádná spojitost se stejnojmennou skladbou jamajské zpěvačky Grace Jones z osmdesátých let. Na produkci se podílel americký producent a raper Timbaland a už teď je jisté, že skladba předjímá nové album. „Mám spoustu nevydaných Jacksonových písní,“ potvrdil Timbaland loni v září.

Přestože posmrtné album bylo původně očekávané již koncem roku 2013, uniklá skladba je zatím vůbec první ochutnávkou, která se veřejnosti dostala. „Musí být trochu více aktuální, ale zároveň nesmí ztratit samotnou podstatu, že je to nevydaný materiál Michaela Jacksona,“ popisuje Timbaland práci s Jacksonovými vokály.

Zatím jediným oficiálně vydaným albem od Jacksonovy smrti je stále kompilace dříve nevydaných nahrávek z roku 2010 s názvem Michael. Na ní se objevily hostující hvězdy jako Akon, 50 Cent či Lenny Kravitz.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Král popu opět ožil. Na internet unikla nová skladba Michaela Jacksona