Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Král lesního rohu Radek Baborák na Hradě

Redakce

Redakce

4. 2. 2010

obr004Šestý ročník koncertního cyklu Hudba Pražského hradu 2010 odstartuje 9. února ve Španělském sále Pražského hradu nevšední hudební událostí. Pozvání pořadatelů přijal hornista světové úrovně Radek Baborák.

Zdroj: www.jedinak.cz, Foto: Petr Jedinák

Radek Baborák, Zdroj: archiv

V současnosti je Radek Baborák sólohornistou Berlínské filharmonie. Tomu předcházela angažmá v České a Mnichovské filharmonii a spolupráce s celou řadou světových orchestrů. Vedle Londýnské, Petrohradské či Tokijské filharmonie koncertoval ještě například po boku Bamberských symfoniků, Orchestre National de Lyon nebo Bachakademie Stuttgart.

Odchovanec Pražské konzervatoře (třída profesora Zdeňka Tylšara) se již ve svých 12 letech stal absolutním vítězem soutěže Concertino Praga. Na tento úspěch navázal o tři roky později vítězstvím soutěže Pražského jara a řadou dalších ocenění. Mezi jinými uspěl i v Mezinárodní rozhlasové soutěži Unesco (1993), Soutěži ARD v Německu (1994), získal ocenění Grammy Classic pro Českou republiku (1995) a je nositelem Ceny Davidoff 2001 a Mostly Classic Avard (2002).

Baborák, označovaný často za nejlepšího hornistu současnosti, vystoupí v Praze za doprovodu vynikajícího slovenského orchestru Capella Istropolitana pod dirigentským vedením Kaspara Zehndera. Vedle hudby G. F. Händela, L. Cherubiniho či J. Haydna se posluchači dočkají i známého Mozartova hornového koncertu č.4 Es Dur. Začátek koncertu je v 19 hodin 30 minut a vstupenky je možno zakoupit jak v informačním středisku na II. nádvoří Pražského hradu, tak i v obvyklých předprodejích.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Král lesního rohu Radek Baborák na Hradě