Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Král hororů na 4 dny v Praze!

Kino Atlas pro milovníky hororů a hrůzostrašných filmů připravilo výborný projekt. Celé čtyři dny, od 7. do 10. prosince, se v 16:00, 18:00 a 20:00 bude promítat Alfréd Hitchcock!

V úterý 8. prosince je pro návštěvníky navíc připraven od 14 hodin seminář o autorovi kultovních děl jako je Psycho a Ptáci.

Bude tu možnost zhlédnout celkem 11 různých počinů tohoto filmového génia. První v pořadí je …a neuveď nás v pokušení, který je považován za jeden z nejlepších němých snímků Hitchcocka. Byl také jeho posledním němým filmem. Jako předloha mu posloužil slavný románu Halla Cainea.

Druhý den se dočkáme promítání počinu Psycho, patřícího do nejlepších děl tohoto režiséra. Legendární americký horor je o sérii vražd v malém motelu. Bude vrahem opět zahradník?

Ptáci – nejspíš nejslavnější Hitchcockův projekt – přijdou na řadu ve středu večer. Dále se můžeme těšit na méně slavné filmy jako jsou Vražda na objednávku, Na sever severozápadní linkou, Hrůza na jevišti, Zahraniční dopisovatel, Cizinci ve vlaku, Číslo sedmnáct a Nepravý muž.

Akce doprovodí do kin nový český horor Oko ve zdi, který je českou poctou filmům tohoto nezapomenutelného filmaře.

Program:

po 7.12.

16h …a neuveď nás v pokušení
18h Vražda na objednávku
20h Na sever severozápadní linkou

út 8.12.

14h seminář
16h Psycho
18h Hrůza na jevišti
20h Zahraniční dopisovatel

st 9.12.

16h Cizinci ve vlaku
20h Ptáci

čt 10.12.

16h číslo sedmnáct
18h Nepravý muž
20h Oko ve zdi

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Král hororů na 4 dny v Praze!