Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Kraftwerk se koncerty přibližují ČR. Zahrají na polském Malta festivalu

Adam Vrána

Adam Vrána

29. 1. 2013

Festival Malta v polské Poznani zná prvního headlinera. Jsou jím legendární průkopníci experimentálního synthpopu, düsseldorfští Kraftwerk.

„Jsme doslova uchváceni tím, že Kraftwerk potvrdili účast na našem festivalu. Už jenom proto, že v letošním roce půjde o jediný koncert, který kapela ve střední Evropě odehraje,“ říká Michał Merczyński, ředitel Malta festivalu.

Show to přitom nemá být jen tak ledajaká. Skupina totiž  koncert plánuje obohatit nejen o trojrozměrnou projekci, ale i o mnoho audio-vizuálních prvků, které vznikly během natáčení bezmála 27 let staré studiovky s názvem Computerwelt.

Projekt, který v USA sklidil mnohačetné úspěchy, má být letos v únoru prezentován v galerii Tate Modern v Londýně a posléze právě na samotném Malta festivalu, což slibuje nezapomenutelný a zcela nevšední zážitek.

„Kapela nám mimoto skvěle zapadá i do konceptu celé akce,“ pochvaluje si dále Merczyński a dodává: „ Jejím hlavním smyslem má být  totiž bádání ohledně vztahu mezi člověkem a stroji. A kdo jiný dokáže podnítit lidi k zamyšlení se nad touto tematikou, než právě Kraftwerk, kteří se stroji v podstatě žijí v celoživotní symbióze?“

Projekt Kraftwerk, který založila roku 1970 dvojice Ralf Hütter a Florian Schneider, je nezaměnitelný zejména svou tvorbou, v níž se mísí stále se opakující rytmy spolu s chytlavými, byť minimalistickými electro melodiemi.

Kromě zmíněného alba Computerwelt má skupina na svědomí celkem devět počinů. Za zmínku stojí zejména deska Autobahn z roku 1974, jejíž stejnojmenný singl musel být zeditován z původní dvaadvacetiminutové stopáže na pouhé tři a půl minuty, nebo Electric Café z roku 1986, které by vyšlo o čtyři roky dříve, nebýt vážné nehody, kterou si Ralf Hütter přivodil během jízdy na kole.

Festival proběhne od 24. do 29. 6. 2013.  Lístky na koncert Kraftwerk se pohybují v ceně od 1.200 do 1.350 korun. Po zbytek akce je vstup zdarma.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kraftwerk se koncerty přibližují ČR. Zahrají na polském Malta festivalu