Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Kozačky ještě nejsou out. Jaké vybrat a s čím je nosit?

Podle trendů uplynulých let se může zdát, že klasickým kozačkám odzvonilo. Ve skutečnosti však není třeba oblíbenou zimní obuv zcela zavrhovat. V aktuálním podání světových módních návrhářů dostávají kozačky trochu jiný ráz, jedno je nicméně jisté: jsou stylové, svěží a neotřelé. Jaké kousky platí za trendy a jak je kombinovat?

Chunky boots

Robustní, pohodlné a šik – tak by se daly ve zkratce popsat tzv. chunky boots, kozačky, které mívají vyšší podrážku a masivní vzhled. Kanady a workery byly populární již v šedesátých letech s příchodem legendární značky Dr. Martens. Nikdy však neovládly módní svět tak jako na podzim roku 2019, kdy Prada vyslala na molo modelky s těžce vyhlížejícími kozačkami v pracovním stylu. Dnes tento typ bot pořídíte v různých provedeních i barvách, mezi nimiž dominuje černá, béžová a khaki.

A jak chunky boots kombinovat? Vlastně jakkoliv. Vypadají skvěle ke kabátům, sakům i motorkářským bundičkám. Díky své univerzálnosti se navíc dají nosit jak k teplákovým soupravám, tak k šatům.

Kozačky

Zdroj: Zalando.cz

Tip: Ležérního looku docílíte, pokud chunky boots obujete k volnějším kalhotám s kapsami a oversized kabátu.

Motorkářská obuv

Motorkářské kozačky, tedy tzv. biker boots, jsou boty obdobného typu jako chunky boots, avšak zdobí je prvky jako šněrování, cvočky či zipy. Biker boots reprezentují svobodu a mnohdy nespoutané životní tempo motorkářů, přestože svůj původ mají v 1. jezdecké divizi Spojených států amerických. Z obyčejných jezdeckých bot s přezkou se tak postupem času (a mimo jiné i vlivem hollywoodských filmů) zrodily bohatě zdobené kozačky s rebelským nádechem.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kozačky ještě nejsou out. Jaké vybrat a s čím je nosit?