Kouzlo surrealistické fotomontáže: byli dinosauři opravdu na Měsíci?

FOTO: fotomanipulace_nahled

Obrovská ponorka na oběžné dráze, raketa startující s podporou výkonného koštěte nebo dinosauři kráčející po Měsíci s Neilem Armstrongem. Nic takového se ale stát nemůže, že ne?!

Pravdou je, že po zásahu šikovných rukou ruského výtvarníka je možné skutečně vše. Umělec skrývající se pod pseudonymem Tebe Interesno publikuje na svém blogu fotomontáže převážně s vesmírnou tematikou; velká část se týká kosmického závodění Spojených států amerických a Sovětského svazu z 50. až 70. let minulého století.

Některé fotomontáže jsou zábavné, jiné ukazují na zásadní společenská témata. Téměř všechny jsou však alespoň podivné: Interesno dává dohromady předměty, které společně působí přinejmenším nepatřičně. Vyvolává tak dojem určitého návratu k surrealismu, prodchnutému nejmodernějšími prvky.

Dílo aktivně působícího a trochu záhadného výtvarníka můžete najít na jeho LiveJournalu. Dinosauři na Měsíci nejsou první ani poslední věcí, která vás tam překvapí.

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Štěpánka Tupá

Narodila se v květnu 1991, nyní studuje žurnalistiku a anglickou filologii na FF UP v Olomouci. Do redakce TOPZINE.cz nastoupila v lednu 2013, píše do rubriky Umění, architektura a design.

1 Comment on Kouzlo surrealistické fotomontáže: byli dinosauři opravdu na Měsíci?

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*