Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Kouzla i jóga: 9 způsobů, jak Pixies zabíjejí čas před vystoupením

Jakub Jarolímek

Jakub Jarolímek

10. 10. 2013

Patříte k fanouškům bostonských Pixies a chystáte se vyrazit na některé z jejich pražských vystoupení? Pokud ano, čtěte dále a zjistíte, kterým více či méně neobvyklým kratochvílím se kapela před koncerty běžně oddává.

FOTO: Pixies

Pixies. | Zdroj: PR

Jóga

Proslulý frontman skupiny Black Francis, známý také jako Frank Black, před vystoupením pečlivě vybírá místo, které by mu posloužilo k tradiční lekci jógy, jež si dopřává s manažerem kapely Richardem Jonesem. Ideální způsob jak si při čekání na zkoušku zvuku pročistit hlavu, že?

Rozjímání

Hlavní kytarista kapely Joey Santiago si zas pravidelně užívá svou osobní chvilku digitálního rozjímání. Tedy oproti aktivnímu cvičení Francise se filipínsko-americký kytarista, známý mimo jiné pro svou sólovou hudební produkci k filmům, oddává pouze vysedávání o samotě se svým telefonem v ruce a u toho přemítá.

Chvilka magie

Bubeník Pixies Dave Lovering není pouze výborným hudebníkem, ale mnozí možná ani netuší, že je také profesionálním iluzionistou. Aby si tedy před vystoupením zkrátil čekání a zároveň pobavil ostatní, předvádí zbylým členům kapely své nacvičené kouzelnické, dech beroucí kousky, mezi které řadí například také levitaci.

Výběr skladeb

Zatímco bývalá zpěvačka a kytaristka The Muffs (nyní baskytaristka Pixies) Kim Shattuck hloubá nad Facebookem a Twitterem, lídr skupiny Francis pečlivě vybírá, jaké skladby by neměl opomenout zařadit do nadcházejícího setu. Dobrý výběr skladeb je přeci základem úspěchu.

Ladění

Před začátkem samotného zkoušení si samozřejmě všichni naladí své hudební nástroje. Samotný frontman skupiny Francis si pečlivě ladí každou ze svých kytar. Pak už jen nasadit popruhy a jde se na věc.

Zkouška

Zatímco se předskokani připravují na své vystoupení, Pixies pečlivě zkoušejí, zda vše zní, jak má. Při zkoušce zvuku nesmí chybět ani skladba Bagboy, což je první nový singl, který kapela za poslední dekádu společně nahrála.

Doladění detailů

Black Francis jakožto lídr skupiny nenechává nic náhodě. Vše musí být do puntíku promyšlené, proto nyní s čistou hlavou, uvolněný po cvičení jógy společně s manažerem ladí poslední detaily očekávaného vystoupení, zatímco Kim Shattuck pouze mlčky přihlíží.

Setkání v zákulisí

Na oblíbenou kapelu se do zákulisí chodí podívat mnoho známých tváří. Například při jejich posledním vystoupení ve Spojených státech skupinu navštívil také známý americký herec a spisovatel David Cross. Uvidíme, kdo se na Pixies přijde podívat při jejich pražském vystoupení.

Vtipkování

Nespočet vystoupení, jež mají Pixies za sebou, jasně vypovídá o tom, že není žádný důvod se kvůli čemukoliv stresovat. Poslední vteřiny dělící kapelu od vtrhnutí na pódium se tak nesou v poklidu a občas někdo z členů prohodí i nějaký ten vtípek. Pak už následuje pouze poslední nádech a koncert může začít.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kouzla i jóga: 9 způsobů, jak Pixies zabíjejí čas před vystoupením