Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Kouzelné Bradavice Harryho Pottera vás čekají na Floridě!

Zuzana Černá

Zuzana Černá

25. 4. 2010

Harry PotterZávidíte Harrymu nákupy v Příčné ulici, soví poštu, výlety do Prasinek a posezení U Třech košťat? To všechno na vás teď čeká v zábavním parku Magický svět Harryho Pottera (The Wizzarding Word of Harry Potter) na Floridě. Otvírá se už v červnu!

Harry Potter a Fénixův řád je pátým dílem sedmidílné ságy, Zdroj: themovielive.com

Harry Potter a Fénixův řád je pátým dílem sedmidílné ságy, Zdroj: themovielive.com

Už třináct let touží děti z celého světa sbalit kufry, na londýnském nástupišti 9 a 3/4 se rozběhnout proti zdi a rozjet se bradavickým expresem do čarodějnického světa. Společnost Universal Orlando Resort prosby fanoušků Harryho Pottera a jeho přátel vyslyšela a na osmi hektarech vystavěla přesně podle popisu autorky J. K. Rowlingové docela jiný svět. Slibuje dech beroucí zážitky a atrakce, jaké jste si dosud nedokázali představit.

Brumbálova pracovna i máslový ležák

Bezprostředně po příjezdu vás čeká prohlídka Školy čar a kouzel v Bradavicích. Spolu s Harrym, Hermionou a Ronem se podíváte do Brumbálovy pracovny, nebelvírské společenské místnosti, učebny proti černé magii či Komnaty nejvyšší potřeby. Na chodbách hradu můžete potkat dotěrného Filche, Skoro bezhlavého Nicka, Protivu a samozřejmostí jsou mluvící portréty a nejrůznější digitální triky a projekce, které vás do kouzelnického světa jednoduše vtáhnou.

Prasinky, kouzelnický ráj, Zdroj: universalorlandoresort.com

Prasinky, kouzelnický ráj, Zdroj: universalorlandoresort.com

To ale není všechno! Můžete si vyzkoušet zdolat draka přesně tak, jak to měl za úkol Harry v Turnaji kouzelníků nebo si celý park prohlédnout ze hřbetu Hippogriffa, a to na obrovské horské dráze. Výlet do Prasinek poskytne posezení U Třech košťat, kde Madam Rosmerta nabídne za pár galeonů pravý máslový ležák či tykvovou limonádu i nezletilým kouzelníkům.  

Rozumy můžete poslouchat v pochybné knajpě u Prasečí hlavy a nezapomeňte se zastavit také v Medovém ráji pro pár práskacích bonbónů a Bertíkových fazolek tisíckrát jinak! Nějaké drobáky je dobré mít v kapse také, až se vypravíte do Příčné ulice k Ollivanderovi pro kouzelnickou hůlku. V Krucáncích a Kaňourech zase pořídíte jedinečné koště Nimbus 2000 či lexikon příšer Obludné obludárium.  

Nepřítelem bude cena

České fanoušky však nejspíš odradí cena, kterou společnost za čtyřdenní výlet stanovila. Dospělí si musí odložit nejméně 645 dolarů (více než 12 tisíc korun), čtyřčlennou rodinu vyjde samotná čarodějnická exkurze na 1548 dolarů (bez mála 30 tisíc korun).

Slavnostní otevření zábavního parku je naplánováno na 18. června. Zúčastní se ho samozřejmě i protagonisté potterovské série Daniel Radcliffe (Harry Potter), Emma Watson (Hermiona Grangerová) a Rupert Grint (Ronald Weasley), kteří návštěvníky po Bradavicích osobně provedou. 

The YouTube ID of jrg-CCQKC9g&feature=related is invalid.  

Harry Potter ožil na stránkách sedmidílného vyprávění britské autorky Joe K. Rowlingové už v roce 1997. Na celém světě se prodalo více než 400 milionů knih a obrovský úspěch zaznamenala také filmová zpracování, která se svou úspěšností řadí po bok velkofilmů Pán prstenů a Titanic. Poslední díl s názvem Harry Potter a Relikvie smrti je natolik rozsáhlý, že ho tvůrci rozdělili na dva celovečerní filmy. První z nich se právě natáčí a do českých kin dorazí 18. listopadu, jeho 3D verze pak příští rok v létě.

 Magický svět Harryho Pottera si můžete virtuálně prohlédnout už teď! The YouTube ID of qjnmhivaItU&feature=fvw is invalid.  

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kouzelné Bradavice Harryho Pottera vás čekají na Floridě!