Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Kostýmy na „čarodějnice“: Zkuste být sexy, hodná nebo zlá

Svátek pálení čarodějnic se nezadržitelně blíží a s ním i další skvělá příležitost na změnu image! Spalte na jeden den svoje obavy i vžitý styl a přeměňte se do svůdné čarodějky, tajemné kouzelnice či zlé ježibaby. Tipy a triky na proměny najdete přímo tady!

FOTO: Čarodějnické klobouky

Čarodějnické klobouky

Ideálními barvami pro čarodějnické kostýmy jsou černá, červená, fialová, zelená, tmavě modrá. V těchto odstínech volte i lak na nehty. Klidně použijte i nehty umělé a nebojte se je pořádně ozdobit namalovaným designem (třeba pavučina) nebo speciálními obtisky. Velkou pozornost věnujte i líčení a účesu. Čarodějnické kostýmy skvěle podtrhnete různými doplňky v podobě rukaviček (síťové), klobouků (špičaté), pásků, šperků, talismanů, broží, kouzelných hůlek a umělohmotných zvířat (had, krysa).

Zlé čarodějky

Ty jsou většinou ošklivé, mají bradavice, velký nos, občas i hrb a nosí neforemné, divné hábity. Jedním slovem ježibaby. K takové vizáži budete potřebovat šedivou paruku (či alespoň šedivé pramínky), umělý nos, staré vytahané oblečení a kusy různých látek, např. prostěradlo, krepový papír, klidně i pytel od brambor. Z něho si můžete vytvořit zástěru, vestu a třeba i pásek. Nezapomeňte na umělé bradavice a dlouhé nehty. Pošpiňte si tváře uhlím, začerněte si zub a přišpendlete si na kostým třeba umělého pavouka.

FOTO: Kostýmy čarodějnic

Kostýmy pro „zlé“ čarodějky

Tip: Do velkého kusu nějaké látky si vystřihněte kruhový otvor, tak velký, abyste jím mohli protáhnout hlavu. Konce různě rozstříhejte a roztřepte (vytvořte cancoury). Použijte jej jako svrchní kus kostýmu a v pase jej utáhněte páskem. Takto si můžete vytvořit i sukni, třeba různě vrstvenou, klidně i z odlišných materiálů a barev.

Nedobromyslné čarodějky však nemusí být nutně ošklivé. Elegance, šarm a dokonale upravený vzhled mají i ty, jež neblahá kouzla rozsévají. K této volbě patří dokonale hladké a zafixované účesy (vlasy si vyžehlete speciální žehličkou a přelakujte), korzety, živůtky, dlouhé sukně i šaty (s délkou minimálně pod kotníky), pláště a široké pásky nasazené v pase. Vše nejlépe v černé barvě. A k tomu výraznější líčení, např. kouřové oční stíny s černou rtěnkou.

FOTO: Čarodějnické kostýmy

Přímo magické čarodějnické kostýmy

Tip: Vyzkoušejte nalepovací řasy (celé, kusové) a líčení zkuste netradiční – namalujte si barvami na tělo (obličej) třeba stékající slzy z koutků očí apod.

Hodné čarodějky

Jsou veselé, usměvavé, rozverné i záhadné. Lokny, kudrliny, vlasy roztomile rozcuchané i natupírované. Tento styl skvěle podtrhnou nabírané i nařasené kratší (ale ne mini) sukně či šaty, útlejší vršky, velice široké rukávy, barevné punčochy, vzorované silonky, podkolenky a balerínky. Můžete volit i kalhoty (rovné, do zvonu). Vše dolaďte líčením v jemnějších odstínech a šperky v podobě talismanů. Na tvář si můžete vyzkoušet nalepit nějakou speciální ozdobu, jež je samolepící a určena na tělo, např. ve tvaru hvězdy.

FOTO: Kostýmy čarodějnic

Kostýmy pro „hodné“ čarodějky

Tip: Široké rukávy si snadno vyrobíte sami. Z vhodné látky, nejlépe v barvě svršku, vystřihněte kruh (průměr cca 40 cm). Uprostřed něj vystřihněte další, ten by měl být široký tak, abyste jím protáhli ruce. Nakonec malým otvorem protáhněte rukávy svršku a přišijte vše k sobě.

Sexy čarodějky

Odvážné, vkusně sladěné, krásně upravené. Uhlazené drdoly, rozpustile vlnité účesy. Mini šatičky, mini sukýnky, korzety, živůtky, odhalená ramena, útlá trička s dekoltem, útlá trička s výstřihem na zádech, síťované punčochy (lze i samodržné) či nadkolenky a boty na podpatku. Takovéto kostýmy v černé i červené barvě či v kombinaci těchto dvou budou jistě vypadat opravdu vyzývavě a váš partner bude příjemně překvapen. Z líčení vyzkoušejte oční linky a rudou či růžovou rtěnku.

FOTO: Kostýmy sexy čarodějnice

Kostýmy pro „sexy“ čarodějky

Kostýmy na čarodějnice lze zakoupit v mnoha internetových e-shopech. Cena za pěkný kompletní kostým (povětšinou šaty + klobouk) se pohybuje přibližně od 550,- Kč do 1 700,- Kč. Dražší jsou kostýmy precizněji propracované s vícero doplňky, jejich cena se pohybuje okolo 2 500,- Kč. Doplňky a jednotlivé kusy kostýmů se cenově pohybují v rozmezí několika stovek.

FOTO: Krajkové rukavice pavučina a design nehtů

Krajkové rukavice pavučina a design nehtů

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kostýmy na „čarodějnice“: Zkuste být sexy, hodná nebo zlá