Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Kosmická show Enter Shikari

Redakce

Redakce

17. 1. 2010

Enter Shikari, Zdroj: ConspiracyNa Lucerna Music Bar zaútočily bytosti z kosmu a přivedly do transu všechny návštěvníky, kteří, jako smyslů zbaveni, naslouchali jejich příkazům a rozpoutali hotové peklo na zemi. Tak by se dalo jednou větou popsat vystoupení londýnského kvarteta Enter Shikari z 16. ledna.

Enter Shikari, Zdroj: myspace.com/entershikari

Enter Shikari, Zdroj: myspace.com/entershikari

Enter Shikari už v České republice vystoupili několikrát, ale tentokrát se představili poprvé jako headlineři. Jako předkapelu s sebou přivezli indie rockovou formaci Twin Atlantic ze skotského Glasgow. Ta se své role zhostila dobře a nastolila v sále příjemnou atmosféru i přesto, že bylo ve vzduchu cítit zklamání ze zrušení účasti původně přislíbených Story of the Year.

O tom, že Enter Shikari jsou českému publiku dobře známí a že mají širokou fanouškovskou základnu, nebylo ani na vteřinu pochyb. Už při intru, kdy kapela ještě čekala v zákulisí, začalo v hledišti davové šílenství, které přilákalo své ikony na pódium. Enter Shikari dokázali, že si svou pověst výborné pódiové skupiny zaslouží, protože unikátní kombinací hardcoru a taneční hudby, která se snoubí v jejich hudbě, udrželi své fanoušky ve varu po celou dobu koncertu. To vše probíhalo za doplnění o výbornou světelnou show, která navozovala pocit, že pódium je jakási kosmická loď. Lidé dobře znali i texty a neustále se přidávali ke zpěváku Rou Reynoldsovi. Obzvláště to vyniklo, když vypadl mikrofon a nástroje, znějící z aparatury, doprovázel sborový zpěv.

Hlavní důraz byl kladen na písničky z nejnovějšího alba Common Dreads, ale nesměly chybět ani skladby z debutového alba Take to the Skies, z něhož zazněly například Mothership, Labyrinth nebo Enter Shikari.

Obzvláště starší hity vyvolávaly mezi fanoušky nadšení, které navíc podporovala kapela vybízející publikum k akci. A publikum neodporovalo. Pódium se po většinu času měnilo i ve skokanský můstek a koncert občas připomínal mistrovství ve stage divingu, kterého se neúčastnila jen kapela, ale i fanoušci. Nadneseně se dá říct, že snad není jediný člověk, který by si aspoň jednou neskočil. Bohužel to mělo i své stinné stránky, protože někteří ze skokanů byli až moc dotěrní ke kapele a celkově tato exhibice rušila průběh vystoupení. Každá zábava by měla mít své hranice a lidé by měli být ohleduplní ke svému okolí (to musím poznamenat, protože jsem postřehl jednu ošklivě zraněnou slečnu)!

Kdo si nechal tuto exkluzivní záležitost ujít, může jen litovat a doufat, že se Enter Shikari zase vrátí. Myslím si, že to nebude trvat dlouho, a budeme opět moci společně s Rouem, Robem, Liamem a Chrisem sborově bourat zdi.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kosmická show Enter Shikari