Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Kosheen vystoupí exkluzivně s Bohemian Symphony Orchestra Prague

Markéta Pešková

Markéta Pešková

20. 2. 2015

Kosheen se v České republice představí ve světové premiéře na dvou premiérových živých vystoupeních se členy symfonického tělesa Bohemian Symphony Orchestra Prague (BSOP). Návštěvníci těchto exklusivních koncertů budou mít jedinečnou možnost slyšet naživo hity Kosheen v exklusivním živém provedení a nových aranžích se symfonickým tělesem.

Exkluzivní vystoupení Kosheen se Symphony Orchestra

Kosheen, Zdroj: archiv kapely

Bristolské taneční trio Kosheen se u nás skvěle zavedlo hned na začátku svojí kariéry před více než deseti lety, kdy se jejich hity „(Slip & Slide) Suicide“, „Hide U“, „Catch“, „Hungry“ nebo „Harder“ z legenadárního alba Resist stali v celé Evropě nedílnou součástí všech tanečních party a radio charts. Od té doby se Kosheen stali hudební celebritou, která pravidelně bodovala v hudebních žebříčcích a hitparádách. Kosheen zároveň vystoupili jako hlavní hvězda všech významných letních hudebních festivalů po celém světě a u nás například na festivalech Colours of Ostrava nebo Sázavafest.

Zakladatel a producent Kosheen, Markee Substance, k tomu dodává: „Naším velkým snem bylo zrealizovat živé vystoupení Kosheen se symfonickým orchestrem, ale až nyní přišel ten správný čas.“ Markee s nadšením pro věc pokračuje: „Koncerty v České republice jsou pro nás vždy velikým zážitkem, a proto jsme se rozhodli to našim skvělým fanouškům u vás vrátit a vybrali jsme si právě proto Prahu a Brno jako vhodná místa pro světovou premiéru tohoto projektu a jsme rádi, že jsme pro tento projekt našli skvělé hudebníky z BSOP, kteří tuto výzvu přijali. Dá se říci, že mi tak splnili mi můj celoživotní sen.“

Bohemian Orchestra, Zdroj: archiv kapely

Bohemian Symphony Orchestra Prague, Zdroj: archiv kapely

Myslím, že se fanoušci mají na co těšit a budou překvapeni spojením našeho elektronického zvuku s klasickými nástroji pod vedením dirigenta. Bude to doufám pro všechny velký zážitek,“ dodává.

Kosheen se prosadili svým atraktivním mixem trip-hopu, breakbeatu, alternativního rocku a drum’n’bassu. Široké pojetí elektronických hudebních stylů dělají z Kosheen absolutně vyhraněnou a netypickou skupinu, kterou tvoří Markee Substance, Darren Decoder – zpěvačka a spoluautorka některých písní Sian Evans. Skupina se po celou dobu své existence drží na výsluní evropské taneční scény a každým svým vydaným albem utvrzují o tom, že si právem zaslouží pozici jedné z nejoblíbenějších elektronických skupin současnosti.

Bohemian Symphony Orchestra má za sebou koncerty po celém světě!

Bohemian Symphony Orchestra Prague také slaví úspěchy prakticky po celém světě. Vysoká profesionální úroveň všech jejich hráčů je zárukou vynikající zvukové kvality, dokonalé plasticity a interpretování skladeb na nejvyšší stylové úrovni. Díky této skutečnosti má orchestr velmi široký repertoár. Kromě koncertování ve Vídni, Holandsku, Švýcarsku a Japonsku, vystupovali na exkluzivních turné se zpěvákem Alice Cooperem nebo s leadery kapel Nazareth, Deep Purple (Ianem Gilanem) nebo Rogerem z Queen.

Exkluzivní vystoupení formace Kosheen se členy členným symfonického orchestru pod taktovkou renomovaného dirigenta Martina Šandy se chystá na úterý 2. června v Praze v prostorách Forum Karlín a v pátek 5. června v Bobycentru v Brně.

Úžasný hudební zážitek – to je Kosheen v  plné sestavě za doprovodu symfonického orchestru Bohemian Symphony Orchestra Prague.

Kolik stojí vstupenky

Snížené vstupné v předprodeji do konce února 2015 je 599 Kč, poté 799 Kč a VIP místo u podia za 1 250 Kč. Cena vstupenky na místě v den konání koncertu 899 Kč.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kosheen vystoupí exkluzivně s Bohemian Symphony Orchestra Prague