Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Korn si na novém albu snaží vzpomenout, kdo vlastně jsou

Redakce

Redakce

1. 8. 2010

Zkušení američtí nu-metaloví harcovníci přicházejí uprostřed prázdnin s albem Korn III: Remember Who You Are, o kterém už od začátku roku 2010 vytrubovali do světa, že bude návratem ke kořenům. Aby potvrdili tento záměr, jako producenta si najali Rosse Robinsona, který produkoval jejich první dvě alba. Jenže…

Je těžké vrátit se ke kořenům, když skoro polovina vaší původní party je pryč. Je těžké vrátit se ke kořenům, když je vám skoro čtyřicet a mladický elán je dávno tentam. Je těžké vrátit se ke kořenům, když máte vyděláno těch pár set tisíc dolarů a vaše dravost, agresivita a přímočarost je tím pádem odsunuta na druhou kolej, nebo je možná už dávno pryč. A přesně tohle je důvod, proč zůstal záměr kapely Korn vrátit se ke kořenům jen u snahy.

Tím rozhodně nechci říct, že by album bylo vyloženě špatné a nekornovské, to určitě ne. Skladby mají pár obvyklých rysů, které spojují asi všechny písně kapely. Charakteristický hlas Jonathana Davise, který je snad album od alba lepší, anebo typický praskavý zvuk Fieldyho basy budiž asi těmi nejvýraznějšími rysy, které nám napoví, že se opravdu jedná o album kapely Korn.

Nadějný start, špatný konec

Celá deska startuje velmi nadějně. Po jakémsi intru s názvem Uber-Time přichází jednoznačně nejlepší věc na albu, první singl z alba s názvem Oildale. Skvělý kytarový riff a odhodlaný Jonathan Davis za mikrofonem dávají posluchačům naději, že by se ten ohlášený návrat ke kořenům přece jen mohl povést. Následující Pop a Pill svojí přímočarostí ještě drží všechny naděje nad vodou, ale u Fear Is a Place to Live už kapela vykládá na stůl všechny karty a žádné eso jí v rukávu nezůstává. Průměrné Move On, Lead the Parade a Let the Guilt Go lehce zastíní pětiminutová The Past, která ještě vztyčí výhružně prst jako upozornění, že by se mohlo něco semlít, ale zbytek alba ten prst zase pěkně schová, takže není co řešit.

Chtít se vrátit ke kořenům a opravdu se k nim vrátit, v tom je ohromný rozdíl. Hodnotit Korn III: Remember Who You Are jen z pohledu toho, jestli se kapele Korn podařilo vrátit se ke kořenům, stačilo by napsat jen: nepodařilo, i když to chvíli vypadalo, že se podaří. Ale z hlediska celkového zvuku a kvality desky je také potřeba napsat, že i když se návrat ke kořenům nekonal, není album žádnou podprůměrnou věcí a spíš si tak proplouvá středním proudem mezi křišťálově čistým potokem nadprůměru a bahnitou řekou podprůměru.

Korn – Korn III: Remember Who You Are

Vydáno: 12. července 2010
Celkový čas: 44:40
Skladby: Uber-Time, Oildale (Leave Me Alone), Pop a Pill, Fear Is a Place to Live, Move On, Lead the Parade, Let the Guilt Go, The Past, Never Around, Are You Ready to Live?, Holding All These Lies
Vydalo: Sony Music

Hodnocení: 3***

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Korn si na novém albu snaží vzpomenout, kdo vlastně jsou