Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Korn se vrací na koncert do Ostravy. Držitelé Grammy loni zahráli v Trutnově

Radka Tichá

Radka Tichá

19. 5. 2013

Necelý rok po vystoupení v Trutnově se americká metalová skupina Korn vrací zpět do České republiky. Zahraje v Ostravě, kam zavítá po dlouhých pěti letech.

FOTO: Korn

Skupina Korn po roce opět zavítá do České republiky. Zdroj: Supraphon

Již 17. června navštíví vítkovickou ČEZ Arénu populární skupina Korn. Naposledy se v Ostravě těšili vysoké návštěvnosti v roce 2008. Čekalo zde na ně sedm tisíc fanoušků z Česka, Slovenska, ale i Polska.  Tentokrát kapela předvede nejen největší hity, které za dvě desetiletí nasbírala, ale i stále aktuální album The Path of Totality.

Naposledy se skupina Korn, která bývá považována za tvůrce stylu nu-metal, objevila na Trutnov Open Air Music Festivalu, kde byla hlavní hvězdou. Návštěvníky nadchla energickým a naprosto ojedinělým výkonem.

Za dobu existence si Korn vybudovali pověst jednoho z nejprogresivnějších metalových souborů, díky němuž vzniklo mnoho dnešních světových jedniček, jakými jsou Slipknot, Papa Roach nebo Disturbed.

Kapela je známá nejen svým obráceným R, ale i mísením a obohacováním metalu prvky jiných žánrů, ať už se jedná o hip-hop, drum and bass, electro či dubstep. Prozatím je v tomto ohledu vrcholem jejich kariéry právě zmíněná deska The Path of Totality z roku 2011, na níž spolupracovali s producenty jako Skrillex, Dowlink, Noisia nebo Kill the Noise.

Již šestkrát byla tato skupina, jež pochází z kalifornského Bakersfieldu, nominována na prestižní ceny Grammy, dvě z těchto nominací byly proměněny. Za svou kariéru vydala 10 studiových alb, jichž se prodalo už více než 35 milionů kusů.

Vstupenky jsou v předprodeji k dostání za 790 Kč, případně přímo k pódiu za 990 Kč.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Korn se vrací na koncert do Ostravy. Držitelé Grammy loni zahráli v Trutnově