Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Koprcon: Darth Vader volá

Redakce

Redakce

23. 11. 2010

Koncem měsíce listopadu se všichni fanoušci Star Wars, Star Treku, PC her a konzolí nebo Warhammeru budou moci sejít na osmém ročníku populárního Koprconu.

Koprcon logo

Ilustrace na plakátu Koprconu 2010

Již zavedený Koprcon je zpět osmým rokem a tentokrát přinese sice jen jednu, ale i přesto zajímavou novinku. Letošní ročník bude krom obvyklých témat nově i obsahovat Warhammerovou linii, kterou organizátoři představují jako nápravu loňské Fantasy linie. Účastníci si budou moci, mimo jiné, tuto hru i zahrát.

„Snažíme se rok co rok nabídnou našim návštěvníkům něco nového a atraktivního. Letos bude takovou novinkou například minivýstava sběratelských předmětů nebo prezentace Rebel Legion, což je skupina lidí v kvalitních kostýmech „těch hodných“ postav z Hvězdných válek,“ řekl zakladatel David Macháček, který ve spolupráci se SFK Radegast Kopřivnice a Czech Star Wars Universe od jeho vzniku Koprcon pořádá.

Star Wars linie je pravidelná část conu a snad i hlavní lákadlo. Návštěvníka čeká třídenní smršť premiérových přednášek, her, soutěží a besed. Na tom všem se projeví především třicáté výročí premiéry Impérium vrací úder a také vydání lokalizovaného Star Wars komiksu. Samozřejmě i letos se budete moci společně dívat na nové díly třetí série The Clone Wars. Dále se chystá soutěžní show s tématikou Hvězdných válek a oblíbené výtvarné aktivity. Stejně důležitou částí conu je i startreková linie a i zde se mohou zájemci těšit na přednášky, hry nebo soutěže.

Pro příznivce PC her a konzolí jsou připraveny nejrůznější přednášky a soutěže, které se budou do detailů zabývat jednotlivými styly hraní, a především samotné volné hraní. Součástí conu bude i celebrita, známý záhadolog a publicista Arnošt Vašíček. Zájemci se mohou těšit na přednášku plnou videí o italských záhadách od pravěku přes období Etrusků, antiky, renesance a až do dnešních dnů.

V plánu je také oblíbená papírová bitva koulemi CTF live, ale také DDR hernu a WiiRoom, kde na návštěvníky čeká možnost volného hraní a soutěže o atraktivní ceny. Kdispozici budou i oblíbené deskové hry k posezení u kávy. Závěrem Koprconu se stane galavečer s vyhlášením výsledků soutěží a her. V jeho rámci dojde na slavnostní křest Star Wars Omnibusu: Stíny Impéria, pohádkovou divadelní hru a discopárty.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Koprcon: Darth Vader volá