Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Konec show Larryho Kinga. Začíná nová éra moderátorů?

Monika Bukáčková

Monika Bukáčková

18. 12. 2010

FOTO: Larry King, Zdroj: youtube.comJedna z nejvíce bulvárem sledovaných a rozebíraných osob amerického showbyznysu, Larry King, se ve čtvrtek rozloučil se svou talkshow Larry King Live. Zasloužila si i zápis do Guinessovy knihy rekordů jako nejdéle vysílaný pořad se stejným moderátorem ve stejnou dobu.

FOTO: Larry King, Zdroj: youtube.com

Larry King Live se vysílala 25 let v kuse, Zdroj: youtube.com

O konci talkshow rozhodla televize CNN letos v létě. Hlavním důvodem byla neustále klesající sledovanost, a vyostření problémů v Kingově osobním životě. „Dobrý večer a vítejte u posledního Larryho Kinga Live,” zahájil moderátor svůj poslední hodinový výstup, coby moderátor téměř legendárního pořadu. „Je těžké to říct. Věděl jsem, že tenhle den přijde. Tato slova není snadné vyslovit.” Ukončuje tím jednu dlouhou éru amerického televizního průmyslu.

Nástup mladší generace?

Pokles sledovanosti přikládá CNN Larryho přílišné umírněnosti. Ke svým hostům bývá údajně moc mírný, což vyvolává postupný nezájem publika. Konkurenční televize prorazily s vyhraněnějšími typy moderátorů, které na svých hostech nenechají nit suchou.

Larryho show nahradí moderátor britského původu Piers Morgan, známý především jako porotce America’s got talent (Amerika má talent). Nově vysílaný pořad se bude jmenovat Piers Morgan Tonight. Čas ukáže, zda tato nová krev navýší sledovanost a přiláká k televizním obrazovkám více diváků.

Politici vzdali čest kšandami opásanému Kingovi

Vzdát hold živoucí legendě americké talkshow přišel exprezident Bill Clinton, který byl nejednou hostem v jeho pořadu. „Děkuji vám za všechna ta léta, byl jste skvělý,” zněla slova bývalého amerického prezidenta. I ten současný nezůstal pozadu. Barack Obama pro Larryho Kinga osobně natočil vzkaz, kde jej označuje jako titána televizního vysílání.

Posledním hostem v posledním díle Larry King Live měl tu čest být Arnold Schwarzenegger, guvernér státu Kalifornie. Čtvrtek prohlásil za Den Larryho Kinga a vyjádřil svůj dík, že byl pořad vysílán ze studia CNN v Los Angeles.

Žít svůj americký sen…

Kingův osobní život je velmi zajímavou kapitolou a středem pozornosti nejednoho bulvárního plátku. Do povědomí se zapsal nošením kšand a množstvím rozvodů.  Byl celkem osmkrát ženatý se sedmi ženami. Třetí manželku si po nějaké době vzal ještě jednou. Jeho současnou manželkou je zpěvačka Shawn Kingová. Rozvod byl na spadnutí, ale pár si to nakonec rozmyslel a rozhodl se v manželství setrvat o něco déle.

King se narodil v USA do rodiny chudých židovských emigrantů z Běloruska a v současné době se dá říci, že prožívá svůj americký sen.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Konec show Larryho Kinga. Začíná nová éra moderátorů?