Menu
TOPZINE.cz
Art & Design

Konec drátům, teď frčí ocásky. Je tu Oppopet!

Redakce

Redakce

11. 6. 2012

Oppopet je bezdrátová myš, která osloví především zvířecí nadšence a milovníky hravého designu. Japonští tvůrci skloubili sofistikovanou linii klasické počítačové myši s barevným zvířecím ocáskem.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/oppopet/]

Zamotaným kabelům a nudným optickým myším odzvonilo. Dejte vyniknout zábavnému gadgetu na svém stole. Vybírat můžete z osmi zástupců zvířecí říše – psa, kočky, veverky, králíka, prasete, lišky, delfína a chameleona.

OBR: oppopet

Oppopet existuje v několika variantách. Zdroj: nendo.jp

Název této praktické vychytávky je odvozen z japonského slova oppo neboli ocas + pet, anglicky mazlíček. Byla vyrobena společností Elecom ve spolupráci s Nendo na návrh japonského designera Okiho Suta.

Optická myš vážící 55 g se jednoduše připojí k počítači pomocí oddělitelného USB ocásku, který funguje jako bezdrátový přijímač. K zapojení není potřeba žádný speciální software, funguje automaticky.

Třítlačítková myš s 1000 dpi rozlišením pracuje na frekvenci 2,4 GHz a obsahuje jednu AAA baterii, která zaručuje dosah myši až do vzdálenosti 10 metrů. Ergonomické tvarování Oppopetu přináší komfort při dlouhé práci na počítači.

OBR: oppopet zapojení

Zapojení Oppopetu do notebooku. Zdroj: elecom.co.jp

Jednotlivé modely se od sebe liší barvou kolečka a zvířecím ocáskem. Ve chvíli, když nebudete myš používat, ji vypnete a zpět nasadíte její USB ocásek. A zvířátko je na světě!

Pokud jste našli svého favorita, kterým budete brouzdat po svém stole, nezbývá, než se porozhlédnout po zahraničních serverech. U nás japonský mazlíček zatím není k mání.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Konec drátům, teď frčí ocásky. Je tu Oppopet!