Koně ve zdi nebo papež zasažený meteoritem. To je satira po italsku

FOTO: kone:ve:zdi

Italský umělec Maurizio Cattelan umí svou prací tnout do živého. Dřívějšího papeže Jana Pavla II. zobrazil zasaženého meteoritem, policii postavil na hlavu a nebál se ani popudit s Hitlerem.

Toho nechal kleknout k modlitbě přímo v jednom z varšavských ghett. Maurizio Cattelan zapovězená témata zkrátka zbožňuje a voskové figuríny v životní velikosti se už nesčetněkrát staly slavnými. „Nevidím důvod, proč by se umění v moderní době mělo vyhýbat vážným kulturním tématům minulosti,“ vysvětluje umělec.

Jinak se ale také specializuje na figury s částmi těl zanořenými do povrchu: známé jsou jeho skulptury koní visících ze zdi za krk, pštros s hlavou jakoby v písku nebo náhle se vynořující ruce neznámých majitelů. Veřejně vyobrazil i svou vlastní ženu, a to hned nahou. Jeho práce zkrátka stojí za zhlédnutí, navštivte tedy jeho oficiální stránky!

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Štěpánka Tupá

Narodila se v květnu 1991, nyní studuje žurnalistiku a anglickou filologii na FF UP v Olomouci. Do redakce TOPZINE.cz nastoupila v lednu 2013, píše do rubriky Umění, architektura a design.

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*