Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Koncerty v Praze: Zajděte si na Tofu Fighters & Soya Bitches, WWW, nebo jazzmana Mike Sterna

Vojtěch Koval

Vojtěch Koval

11. 4. 2011

Pražské kluby si pro vás na tento týden připravily především tuzemské interprety. Těšit se můžete na Tofu Fighters & Soya Bitches, WWW, Horkýže Slýže a Cocotte Minute. Agharta Jazz Festival pak představí Mike Stern Band a Dean Brown Trio.

FOTO: Mike Stern

Mike Stern, Zdroj: mikestern.org

V rámci pravidelných Freemondays in Nightpunk se vám dnes, 11. dubna, v klubu Roxy v Dlouhé ulici představí uskupení Tofu Fighters & Soya Bitches. TF&SB je muzikantské alter ego členů kapely Sci.fi.psi. TF&SB rozvíjí takzvaný Pimp my hit princip, tedy dokonale propracovaným live jamem vylepšují populární hity. Vstup na akci samozřejmě zadarmo.

Na úterý 12. dubna večer si kapela WWW připravila exkluzivní live show v klubu Rock Café na Národní třídě. Exkluzivní mimo jiné proto, že skladby ze svých dosavadních desek představí v nové koncertní podobě. Dále se můžete těšit na úplné novinky v repertoáru WWW a zároveň proběhne křest nejnovějšího videoklipu ke skladbě Velký třesk, z dílny Jana Kokolii. Celý večer začne ve 20 hodin.

Aghart Jazz Festival představuje

Ve středu 13. dubna se pražskému publiku opět představí jazzový kytarista Mike Stern se svou doprovodnou kapelou ve složení Dave Weckl, Bob Malach a Tom Kennedy. Koncert proběhne v pražském Lucerna Music Baru v rámci Agharta Jazz Festivalu.

Agharta Festival tento týden představí i další velká jména světové hudby, Dean Brown Trio, kteří vystoupí rovněž v LMB, ve čtvrtek 14. dubna. Talentovaný kytarista Dean Brown se pražskému publiku představil už v roce 1993 jako sideman v The Breckers Brothers, od té doby přijel ještě několikrát s velkými muzikantskými jmény jako je Marcus Miller, nebo Bill Evans. Tentokrát s ním nevystoupí nikdo menší než bubeník největšího kalibru Dennis Chambers a klávesista Bobby Sparks.

Ve středu a ve čtvrtek budete také mít možnost poslechnout si slovenskou kapelu Horkýže SlýžePaláci Akropolis. Horkýže v březnu vydali bestofku v Dobrej viere (2001-2011), obsahující 17 skladeb. Na dvojkoncertě v Akropolis, na nějž si Horkýže přizvali kapelu Cocotte Minute, zazní kromě klasických hitů kapely i nové skladby, které kapela ještě nehrála naživo.

V pátek 15. dubna se v klubu Roxy představí pražskému publiku další zástupci populárního labelu Hospital records, producenti Cyantific a Kasra. Na této první jarní Bush party je podpoří mimo jiné residentní DJ Ghonzales, celý večer bude začínat ve 22 hodin.

V sobotu 16. dubna pak do pražského Paláce Akropolis přijedou zástupci dalšího britského labelu Just Music. Tento label se zaměřuje na sofistikovanou elektroniku a ambient a do Prahy vyslal projekty Digitonal, Echaskech a Marconi Union. Jejich společným znakem je inspirace ambientní klasikou i zlatou érou britské klubové kultury ze začátku devadesátých let, každý z nich ale odkaz svých hrdinů převádí do hudby pro 21. století vlastní unikátní cestou. Koncert se uskuteční v rámci koncertní série Music Infinity.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Koncerty v Praze: Zajděte si na Tofu Fighters & Soya Bitches, WWW, nebo jazzmana Mike Sterna