Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Koncerty v Praze: Zajdete si na bluesového mága Bernarda Allisona nebo kapelu Does it offend you, yeah?

Vojtěch Koval

Vojtěch Koval

4. 4. 2011

První dubnový týden opět máte možnost poslechnout si velké hvězdy hudební scény. V Lucerna Music Baru vystoupí v úterý bluesový kytarista Bernard Allison, v pátek v Roxy zahraje dubstepový producent Caspa a v neděli to rozjedou Does it offend you, yeah? V Lucerna Music Baru.

FOTO: Bernard Allison

Bernard Allison vystoupí v Praze, Zdroj: oficiální stránky interpreta

Kluby Roxy již tradičně otevírá tento týden svými FreeMondays, tentokrát se zapojí do série koncertů na podporu obětí zemětřesení a tsunami v Japonsku. Dnes, v pondělí 4. dubna, v Roxy zahrají residentní Djs Chris Sadler, Roman Rai a další. Vstup je již tradičně zadarmo, nicméně přispět můžete každým zakoupeným pivem, red bullem, či vodkou, ze kterých bude na pomoc obětem věnováno pět, potažmo deset korun. Zkrátka každý drink pomáhá!

Úterní večer bude v Lucerna Music Baru patřit sérii koncertů Prague International Bluenight, v rámci které zde 5. dubna vystoupí bluesový kytarista Bernard Allison. Allison není pro pražské publikum neznámým pojmem, koncertoval zde již dvakrát, poprvé ještě začátkem devadesátých let se svým otcem Lutherem Allisonem. Koncert bude začínat ve 20 hodin.

Pro příznivce české scény je pak na úterý v Paláci Akropolis připraven koncert české punkové legendy Visacího Zámku, na kterém zahrají společně s britskými punkery Pellethead.

Více o společném turné těchto dvou punkových kapel si přečtěte v článku od Adriany Semlové.

Český acoustic rock vs. britský crossover drum`n`bassu, dubstepu, hip hopu a dalších žánrů

Ve středu 6. dubna pokřtí v Paláci Akropolis na pražských Vinohradech karlovarská kapela Goodfellas své debutové album Robbery Blues. Na tuto důležitou událost si přizvali rakouskou kapelu My Name Is Music. Přijďte si poslechnout, jak se klukům z Goodfellas podařila deska, kterou natáčeli v lednu v Kalifornii.

Lucerna Music Bar láká na středeční večer především příznivce drum`n`bassu, a to na jedno z velkých jmen tohoto žánru. Chase & Status působí na hudební scéně už od devadesátých let, ovšem současný věhlas si získali až o dost později, když upustili od klasického DJingu a ve svých koncertech začali využívat živých nástrojů a vokalistů. Svůj drum`n`bass míchají s různými hudebními žánry, od dubstepu přes house až k hip hopu. Máte rádi Pendulum? Schválně si zajděte na Chase & Status, uvidíme, kdo se vám bude zdát lepší.

Ve čtvrtek 7. dubna večer se v Paláci Akropolis rozpoutá jazzové peklo. Vystoupí zde britská kapela Blurt pod vedením Teda Miltona. Psycho-funk? Afro-punk? Pogo-jazz? O jejich žánrovém zařazení si raději udělejte obrázek sami, obvykle bývají zařazováni do experimentálního křídla new wave s prvky jazzu. Tihle veteráni, kteří začínali už v 80. letech, se opět vracejí do povědomí kritiků i mladších posluchačů. V Akropoli vystoupí od 19:30.

V pátek 8. dubna se v klubu Roxy odehraje dubstepová událost roku, vystoupí zde uznávaný producent Caspa společně s MC Rodem Azlanem. Tahle party se uskuteční v rámci pravidelné Beatcase night, na které se v minulosti představili třeba Skream, nebo Breakage. Nenechte si ujít vystoupení producenta, který se významně zasloužil o rozšíření tohoto populárního stylu.

V neděli 10. dubna pak v Lucerna Music Baru představí své nové album kapela Does It Offend You, Yeah? Jejich druhá deska Don`t Say We Didn`t Warn You vyšla už 14. března a DIOYY ji nyní v rámci turné představí pražskému publiku za podpory české kapely Lus3.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Koncerty v Praze: Zajdete si na bluesového mága Bernarda Allisona nebo kapelu Does it offend you, yeah?