Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Koncerty v Praze: Zajděte si na australskou písničkářku Lenku, hiphopery Hocus Pocus, nebo La Chergu

Vojtěch Koval

Vojtěch Koval

3. 5. 2011

První májový týden si pro nás připravil dvě velká zahraniční jména i několik tuzemských novinek. V Lucerna Music Baru se představí australská Lenka, tamtéž vystoupí také francouzští hiphopeři Hocus Pocus. Pražskému publiku se poprvé představí také kapely Nano a I Like You Hysteric.

Foto: Hocus Pocus

Hocus Pocus vystoupí v LMB, Zdroj: archiv kapely

Už dnes, v úterý 3. května, vystoupí v Lucerna Music Baru australská písničkářka Lenka. Její pro české publikum velice příjemně znějící jméno není náhodou, její otec měl totiž české kořeny. Lenka přijíždí se svým druhým albem, trefně pojmenovaným Two, na kterém oproti první desce představí více zamilovaných písniček. Získá si i vaše srdce?

Středeční večer bude v Lucerna Music Baru patřit další Boombox party, na které se tentokrát představí Diplo. Tento dnes již takřka legendární producent a DJ pomáhal posledních deset let formovat podobu současné taneční hudby. V poslední době působí především v projektu Major Lazor, který založil společně s producentskou legendou Switchem.

V klubu XT3 pak ve středu 4. května večer proběhne pražská premiéra indie-elektro projektu Nano. Ten je sice na hudební scéně novým jménem, jeho členové ale rozhodně nejsou nějací nezkušení začátečníci. Těšit se tak můžete na Marquet z Basta Fidel, Hažiho (ex-Panama) nebo bývalého basáka Prague Ska Conspiracy Květáka.

Ve čtvrtek 5. května večer se v Lucerna Music Baru předvede francouzská hiphopová formace Hocus Pocus, která je označována za nejlepší live hiphopovou, tedy živými nástroji doprovázenou, kapelu po vynikajících The Roots. Tenhle večer aspiruje na pozici nejlepší Boombox party tohoto roku, takže by si ho rozhodně neměl nechat ujít nikdo, komu aspoň trochu něco říká hip hop.

Páteční večer, tedy 6. května, si pro svou pražskou premiéru vybrala kapela I Like You Hysteric. Tahle popová formace právě absolvovala turné po Čechách, Moravě, Polsku a Rakousku, v rámci kterého představila dvě své doposud vydané EP. V pátek v A Studiu Rubín (Malostranské náměstí 9, Praha 1) tato dvě EP také slavnostně pokřtí. V Rubínu je doprovodí kapela Holden Caulfield se svým akustickým setem a písničkář Emozpěv.

Přečtěte si také exkluzivní rozhovor s kapelou I Like You Hysteric.

Pracovní týden pak v neděli 8. května v klubu Popocafépetl na Újezdě uzavře kapela La Cherga, která se do Prahy vrací po roce a půl. Tato skupina kombinující bosenskou, chorvatskou, makedonskou a jamajskou hudbu přijede do Prahy s novým albem Revolve, které bude na místě k zakoupení, stejně jako vinylová edice pro milovníky kvalitních nosičů. V jejich skladbách můžete slyšet dubové rytmy, balkánské dechy, jazz i drum`n`bass, na novém albu navíc okořeněné o prvky funku, soulu a popu. O afterparty se v neděli postará selektor Boldrik.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Koncerty v Praze: Zajděte si na australskou písničkářku Lenku, hiphopery Hocus Pocus, nebo La Chergu