Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Koncerty v Praze: Vyražte na Vypsanou fiXu, White Lies nebo Southpaw

Vojtěch Koval

Vojtěch Koval

7. 3. 2011

V týdnu od 7. března se můžeme těšit na zajímavé britské a osvědčené české interprety. V pondělí vystoupí White Lies, ve středu Lydia Lunch, Vypsaná fiXa zahraje ve čtvrtek večer, to vše v Lucerna Music Baru. V pátek pak ukončí své působení kapela Southpaw.

Foto: Southpaw

Southpaw v pátek odehrají svůj poslední koncert v Paláci Akropolis, Zdroj: palacakropolis.cz

Tento hudební týden by se dal nazvat týdnem česko-britské sounáležitosti, na pódiích pražských klubů se budou české a britské kapely střídat s až překvapivou pravidelností. A začínáme hned dneska nadějí britské rockové scény.

Kapelu White Lies přirovnávají někteří hudební kritici ke kultovním kapelám jako Joy Division, nebo Duran Duran. Texty, ve kterých se promítá Nick Cave i Shakespeare, vypráví o vraždě, šílenství, pomstě, ztrátě a lásce až za hrob. Nic pozitivního, že? White Lies vydali v lednu druhé album a nyní v rámci turné k této desce zamířili i do pražského Lucerna Music Baru, kde zahrají dnes, 7. března.

Úterní večer, 8. března, patří v Rock Café opět sérii FreeZone. Tentokrát zde vystoupí kapely Bayer a United Heads. Bayer se po čtyřletém turné po Japonsku a Tyrolsku vrací na české pódium a přiváží svůj originální hip&roll. United Heads působí na hudební scéně od druhé poloviny 90. let. Jejich hudba se pohybuje na rozmezí funky, disco a house music se silnou inspirací discem 70. a 80. let.

Ve středu 9. března večer bude mít Lucerna Music Bar hodně alternativní program. Vystoupí zde královna alternativní hudby Lydia Lunch se svým projektem Big Sexy Noise, společně s kapelou Gallon Drunk a táborskými „C“.

Přečtěte si také pozvánku na tento středeční koncert.

Márdi a spol. opět na scéně

Vypsaná fiXa, kultovní kapela, která do klubů i na letní festivaly vždy lákala obrovské množství fanoušků, kteří se zamilovali do jejích chytlavých textů, se opět vydává na turné. Jedním z prvních koncertů turné bude vystoupení v Lucerna Music Baru ve čtvrtek 10. března, na kterém vystoupí také populární polská kapela Hey.

V klubu Roxy se v pátek 11. března odehraje další ze série tanečních večerů, One night, které pořádá Roxy Promotion společně s Rádiem 1. Březnové vydání přiváží do Prahy člena proslulého dua Way out West, Nicka Warrena. Tento DJ z Bristolu má dost nezaměnitelný sound, i když do svých setů zamíchává tvorbu vesměs neznámých, ale zato talentovaných producentů. One night opět slibuje velkou taneční party.

Páteční večer ale bude také velkým loučením s jednou ze stálic české hudební scény. Southpaw, indie rocková kapela kolem Jiřího Buriana alias Gregoryho Finna, po třinácti letech svého působení končí. Derniéra proběhne v pražském Paláci Akropolis. Celý koncert bude natočen a následně remasterován a kapela ho na jaře vydá jako živé best of, upravené do aktuálního zvuku. Poslední album Southpaw dostane název Hit me!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Koncerty v Praze: Vyražte na Vypsanou fiXu, White Lies nebo Southpaw