Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Koncerty v Praze: Těšte se na rappera Busta Rhymes a ORKA

Vojtěch Koval

Vojtěch Koval

9. 5. 2011

Přestože na první pohled se program na tento týden nezdá být tak nabitý jako ten předchozí, pražské kluby i tak nabídnou svým fanouškům velká jména hudební scény. V úterý rozjede v SaSaZu velkou hiphopovou party Busta Rhymes, v pátek v Akropoli zahrají ORKA, objev festivalu United Islands 2009.

Foto: ORKA

ORKA, objev festivalu United Islands 2009, vystoupí v Paláci Akropolis, Zdroj: palacakropolis.cz

Dnes, v pondělí 9. května proběhne v Lucerna Music Baru výroční koncert Václava Koubka, doslova opředený magií čísel. Jedná se totiž o koncert s pořadovým číslem 3333, na kterém Václav Koubek oslaví 33 let svého působení a na pódiu se objeví celkem 33 hostů.

Úterý 10. května pak v klubu SaSaZu v pražských Holešovicích bude patřit hip hopu. Světoznámý rapper Busta Rhymes rozjede v SaSaZu velkou party, na které představí spoustu zajímavých hostů jako Mad Skill nebo Majk Spirit. Během večera pak proběhne exhibiční streetdance battle mezi B-Original a Bboyacademy.

Paláci Akropolis ten samý večer, tedy v úterý 10. května, pokřtí kapela Škwor své nové album Drsnej Kraj. Kmotrem alba bude Kamil Střihavka.

Foto: The Switch

The Switch představí nového kytaristu, Zdroj: palacakropolis

Ve středu 11. května představí česká kapela The Switch nového člena, kytaristu a elektronického mága Vanju. Po čtrnácti letech působení na české scéně tak The Switch poněkud obměnili svůj sound, který je nyní zase o kousek hutnější. Jako předkapela vystoupí nadějná pražská kapela Momma Knows Best.

Lucerna Music Baru si ve čtvrtek 12. května zahrají britští Soft Machine. Tato kapela vznikla již v roce 1966 a ztělesňuje velký kus rockové i jazzové historie. Soft Machne patřili k významným kapelám 70. let a k prvním průkopníkům psychedelie a zvukových experimentů.

V pátek 13. května v klubu Jazz Dock na Janáčkově nábřeží pokřtí baskytarista Jaryn Janek své sólové album Ty lidi. Celý večer bude plný hostů, zazpívá zde např. Lenka Dusilová, která se na albu objevila. Album Ty lidi stejně jako jeho křest slibuje hudbu na pomezí jazzu, folku a rocku.

V sobotu 14. května večer pak v Paláci Akropolis zahraje kapela ORKA z Faerských ostrovů. Koncert proběhne v rámci série United Islands Reloaded, která představuje objevy z minulých ročníků festivalu United Islands. ORKA se v Praze představila v roce 2009, nyní se tato severská kapela, která si své nástroje vyrobila z odpadu vyplaveného z moře, vrací, aby představila své nové album.

V sobotu proběhne také koncert švýcarské kapely Gonzo v Malostranské Besedě. Tato indie-rocková kapela vystupuje už dlouhých jednadvacet let. Jejich emotivní kombinace Pink Floyd, Coldplay a Pearl Jam je naživo velkým zážitkem, jak se shodují návštěvníci jejich předchozích vystoupení. Společně s nimi v Besedě zahraje domácí formace 1st Choice, která brzy načne desátý rok své existence. Za mikrofonem se můžete těšit na Michala Skořepu, působícího v muzikálu Jesus Christ Superstar.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Koncerty v Praze: Těšte se na rappera Busta Rhymes a ORKA