Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Koncerty v Praze: Těšte se na Luno, Prago Union, Tonyu Graves nebo Sperm Fest 2011

Vojtěch Koval

Vojtěch Koval

18. 4. 2011

Tento týden se vám v pražských klubech představí především zástupci české hudební scény. Luno zahraje v Lucerna Music Baru, kde vystoupí rovněž Prago Union, Tonya Graves v Akropoli představí své chystané sólové album a Sunshine své nové album pokřtí opět v Lucerně. V Meet Factory pak proběhne Sperm Fest 2011.

Foto: Tonya Graves

Tonya Graves představí ukázky z chystaného sólového alba, Foto: Karel Slabý, Topzine.cz

Už dnes, v pondělí 18. dubna, vystoupí v pražském Lucerna Music Baru kapela Luno. Tento projekt je návratem Emy Brabcové na českou hudební scénu. Luno, na kterém se dále podílí Šmity, Honza Janečka a Martyn Starý, se v Praze představí teprve podruhé, přičemž prvním vystoupením byl lednový křest jejich alba. Na koncertě v Lucerna Music Baru je podpoří švédští Baron Bane a kapela Fiordmoss z Brna.

V úterý 19. dubna proběhne v Lucerna Music Baru další Boombox party, tentokrát to rozjedou v poslední době velice populární Prago Union. V listopadu loňského roku beznadějně vyprodali svůj dvojkoncert právě v Lucerně, kde se také vůbec poprvé představili s živou doprovodnou kapelou Livě band. Nyní se Prago Union s Livě bandem opět vrací na místo činu a dá se očekávat, že to bude stejně velká party, jako v listopadu.

Tonya Graves, kterou znáte z kapely Monkey Business, představí ve středu 20. dubna v Paláci Akropolis v Kubelíkově ulici ukázky ze svého chystaného alba, které by mělo vyjít v září. Tonya se svou kapelou už dříve dokázala své kvality, mimo jiné jako předkapela na pražském koncertu Macy Gray v roce 2009, nebo na loňských Colours of Ostrava. Koncert v Akropoli bude začínat v 19:30.

Ve čtvrtek 21. dubna pokřtí kapela Sunshine své nové album Karmageddon v Lucerna Music Baru. V pořadí sedmé album už Sunshine představili a nyní se na něj mohou těšit i pražští fanoušci. Více o této události si přečtěte v pozvánce od Marie Baladové.

V pátek 22. dubna pak odstartuje již pátý ročník experimentálního festivalu Sperm Fest, který pro letošek nese podtitul Překračování stínu. Sperm Fest 2011 proběhne v pražském Meet Factory, program se rozběhne od 19:30. Hned první večer od 23:30 se představí headliner festivalu, australská formace Architecture in Helsinki. Sperm Fest 2011 poběží až do neděle 24. dubna.

Přečtěte si také rozhovor s frontmanem kapely Architecture in Helsinki, Cameronem Birdem.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Koncerty v Praze: Těšte se na Luno, Prago Union, Tonyu Graves nebo Sperm Fest 2011