Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Koncerty v Praze na duben 2013: Eros Ramazzotti či Xavier Baumaxa

Jana Popelková

Jana Popelková

26. 3. 2013

Nejvýraznější osobností, která v nejbližší době zakoncertuje v Praze, je italský zpěvák Eros Ramazzotti. Jinak bude duben v Praze plný křtů hudebních novinek, o které se postarají Xavier Baumaxa nebo Aleš Brichta.

Italská hvězda oblíbená především u žen, Eros Ramazzotti, vystoupí 8. dubna v pražské O2 aréně. Představí zde novou desku Noi. Naposledy u nás koncertoval před čtyřmi lety. Ceny vstupenek se pohybují od částky 1090 do 1790 korun. Koncert začne ve 20:00.

Xavier Baumaxazdroj: xavi.litvinoff.cz

Xavier Baumaxa
zdroj: xavi.litvinoff.cz

V pražském Lucerna Music Baru pokřtí 2. dubna svou novou desku písničkář Xavier Baumaxa. Svérázný umělec pojmenoval nové dvojalbum Dawntempo.  Vzniklo díky podpoře fanoušků, kteří shromáždili částku kolem dvou set tisíc korun, což je v historii crowdfundingu (hromadného financování) zatím nejvíc v ČR. Koncert začne ve 20:00, vstupné je k dostání v předprodeji za 200 a na místě za 250 korun.

Neúnavní Američané

Tortured Soul vystoupí v Lucerna Music Baru 8. dubna od 20:00. Jde o mimořádně hudebně činný electro-house projekt z USA, který je dokonce tak zaneprázdněný koncertováním, že ani nemá čas nahrát novou desku.

Album s názvem Údolí sviní pokřtí Aleš Brichta 17. dubna v Paláci Akropolis. Lístky jsou k mání za 200,- v předprodeji a 250,- Kč na místě. Akce vypukne v 19:00 za podpory kapel Soustrast a Buck Bull.

Legendární Jasná páka zakoncertuje pro změnu v Paláci Akropolis, a to 21. dubna od 19:30. Turné odkazuje na vydání článku Nová vlna se starým obsahem z roku 1983, který způsobil, že kapela byla perzekuována a oficiálně zakázána. V březnu 2013 uplyne od této události třicet let, výročí si Jasná páka připomíná sérií koncertů. O tři dny dříve, 18. dubna, je možné vidět Jasnou páku i v Brně na Flédě.  Vstupenky přijdou na 210 korun v předprodeji nebo 250 na místě.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Koncerty v Praze na duben 2013: Eros Ramazzotti či Xavier Baumaxa