Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Koncerty v Praze? Foreign Beggars, Fanfare Ciocarlia a další

Vojtěch Koval

Vojtěch Koval

18. 1. 2011

Znáte to, v některé dny horko těžko hledáte dobrý koncert. Tento týden si naopak budete muset těžce vybírat. V úterý na Luno do Akropole, nebo na Fast Food Orchestra na strahovskou Sedmičku? Ve čtvrtek na Polemic, nebo na Fanfare Ciocarlia? A je toho víc.

foto: Foreign Beggars

Foreign Beggars, Zdroj: oficální web kapely

Jak už jsem psal v úvodu, úterní večer je tento týden narvaný. Ve strahovském klubu 007 vystoupí Fast Food Orchestra, oblíbená pražská kapela z žánru ska, což by pro spoustu lidí byla jasná volba. Za více než deset let svého působení si Fast Food vytvořili širokou fanouškovskou základnu a s albem Urban Menu z roku 2008 se dokonce podívali do Brazílie.

Jejich konkurencí pro úterý 18. ledna bude křest desky kapely Luno, se kterou se na českou hudební scénu po dvou letech vrací Ema Brabcová, dříve působící v kapelách Roe-deer a Khoiba. V projektu Luno se potkává s baskytaristou Šmitym (ex-Roe-deer, ex-Prostitutes), bubeníkem Honzou Janečkou (Southpaw) a Martinem Starým (Holden Caulfield). Aby toho nebylo málo, milovníci Jáchyma Topola a Psích vojáků budou mít ve Vagóně možnost zaposlouchat se do jejich zvláštní poetiky. Pořád je čas zakoupit on-line vstupenky.

Středa 19. ledna bude patřit prvnímu letošnímu pokračování úspěšných Boombox Party v Lucerna Music Baru. Do Prahy tentokrát přijedou britští Foreign Beggars se svou výbušnou směsí hiphopu, drime a dubstepu. Vystoupení těchto Britů jsou skutečně ŽIVÁ, na společném turné s Prodigy to Foreign Beggars rozjížděli tak výrazně, že smazávali rozdíl mezi předkapelou a headlinerem. Čeští fanoušci je měli několikrát možnost slyšet na Hip Hop Kempu. Vstupenky do LMB stále ještě koupíte on-line zde.

Vlastimil Blažek (zástupce editora rubriky Hudba)

Já určitě půjdu na Fanfare Ciocarlia. Ačkoli mě dechovka nijak nebere, tohle si nenechám ujít. Partička opálených kluků umí na své nástroje opravdově zahrát. A možná si půjčím od kamaráda Dacii, aby to bylo stylové.

Ve čtvrtek v Rock Café vystoupí slovenský ska ensemble Polemic, který do Prahy přiveze své nové album Horúce Časy z dubna loňského roku. Více než dvacet let působící kapela zahraje samozřejmě i své starší věci, v rychlém ska rytmu. Jestli ale chcete zajít na skutečně rychlou kapelu, vypravte se 20. ledna do Paláce Akropolis. Přivítají vás balkánské rytmy v podání údajně nejrychleji hrající dechovkové kapely, rumunských Fanfare Ciocarlia. Vstupenky lehce koupíte on-line zde.

foto: Pennywise

Pennywise, Zdroj: pořadatel akce

Pracovní týden uzavřou Pennywise, kultovní kalifornská kapela, která společně s Bad Religion a NOFX v 90. letech minulého století prosadila žánr punk-rocku, nebo taky skate punku, pojmenovanému kvůli silnému spojení západoamerické punkové scény se skateovou komunitou. Koncert se měl původně konat v Rock Café, ale z technických důvodů byl přesunut do Paláce Akropolis na 21. ledna.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Koncerty v Praze? Foreign Beggars, Fanfare Ciocarlia a další