Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Koncerty v Praze 29. října – 4. listopadu 2012: Sunshine i balkánská dechovka

Jana Popelková

Jana Popelková

29. 10. 2012

Přelom října a listopadu nabídne koncerty zajímavých českých kapel v čele se Sunshine. Vystoupí i americká zpěvačka Amanda Palmer známá z formace The Dresden Dolls.

FOTO: Sunshine

Sunshine Foto: Martin Chochola, Topzine.cz

Hiphopový projekt Oty Klempíře a Oskara Rószy se poprvé představí 29. října v Lucerna Music Baru. Tvorba této dvojice byla popsána jako osobitý rap s prvky šansonu.

Čtěte také rozhovor s kapelou Goodfellas

Koncert slibuje účast mnoha dalších jazzových hudebníků a nebude chybět ani kmotr projektu zpěvák Dan Bárta. Začátek bude ve 20:00, vstupenky jsou k mání od 250 korun.

V Paláci Akropolis vystoupí 29. října americká zpěvačka, klavíristka a skladatelka Amanda Palmer. Na sólové dráze se pohybuje od roku 2008. Zároveň působí v punk-kabaretním duu  The Dresden Dolls s Brianem Viglionem.

Do Prahy přijede představit svou poslední desku Theatre is Evil. Koncert začíná v 19:30, nejlevnější lístky přijdou na 720 korun.

Ve stejný den proběhne v Rock Café koncert uznávané srbské dechové kapely Boban i Marko Markovič Orkestar. V minulosti nahráli například soundtracky k filmům Emira Kusturici, získali také mnohá ocenění na festivalu v Guči. Start je naplánován na 19:30, vstupné činí 490 korun.

Boban i Marko Markovic Orkestar – Balkan Fest

[youtube-height=25]88xqHsaJMIw[/youtube]

V úterý 30. října zakoncertují v Paláci Akropolis Sunshine. Kapela hrající indie rock bude v Praze koncertovat po delší době. Do budoucna slibuje návrat ke kořenům, což by se mělo projevit na dalším turné, které se chystá na jaře. Start bude v 19:30, vstupné od 190 korun.

V Paláci Akropolis se bude 31. října od 19:30 konat dvojkoncert kapel No Heroes a Kofe In. Opavští Kofe In se v současnosti věnují přípravě nového klipu k písni Jediná. No Heroes, kteří na scéně působí od roku 2005, slibují představení nového singlu Best Friend, zazní ale i songy z alba Heart One. Ceny vstupného začínají na 130 korunách.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Koncerty v Praze 29. října – 4. listopadu 2012: Sunshine i balkánská dechovka