Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Koncerty v Praze na březen 2013: Lucernu zažehnou Hurts nebo Sunshine

Jana Popelková

Jana Popelková

26. 2. 2013

FOTO: HurtsBřezen v Praze přinese, pokud mluvíme o koncertech, hned několik zvučných jmen. Mick Hucknall (ex-Simply Red) zakoncertuje při příležitosti vydání sólového alba. S napětím je v Praze očekáváno i vokální duo Hurts. Na své si ale přijdou i příznivci české undergroundové klasiky.

FOTO: Hurts ohromili Velký sál Lucerny

Hurts před dvěma lety ohromili Velký sál Lucerny Foto: Martin Chochola

Hudebník Mejla Hlavsa by se letos dožil šedesátých druhých narozenin. Při té příležitosti odehrají 6. března v Paláci Akropolis The Plastic People Of The Universe, jejichž byl spoluzakladatelem, vzpomínkový koncert. Začátek je ohlášen na 19:30, vstupné činí 190 korun v předprodeji, 220 na místě. 9. března můžete Plastiky vidět ještě v Brně na Flédě.

Kapely Mňága a Žďorp a Vypsaná Fixa dospěly k rozhodnutí, že svoje turné odehrají společně. Stane se tak 13. 3. a 14. 3. Šňůru koncertů pojmenovali Tugedr túr 2013. Obě kapely už v minulosti spolupracovaly. Petr Fiala produkoval Fixe jejich první desku Brutální všechno i další dvě řadová alba. Začátek dvojkoncertu bude ve 20:00, lístky seženete za 280 korun v předprodeji.

Od elektroniky k psychedelii

James Cook, který je mimo jiné i členem skupiny IAMX, vystupuje i sólově. V pražském Chapeau Rouge se představí 15. března. V Čechách je častým hostem, má za sebou např. i spolupráci se Sunshine. Start je naplánovaný na 21.00.

V Chapeau Rouge koncertuje 19. března newyorská rocková formace Oneida. Kapela kombinuje psychedelický rock s užitím dalších elektronických nástrojů. Dodnes má na svém kontě 12 studiových alb, z nichž poslední se jmenuje A List of the Burning Mountains (2012).

Hudba Praha platí za jednu ze stálic české rockové scény. Formace kolem Michala Ambrože zahraje 21. března od 20:00 v Lucerna Music Baru. Vstupenky lze koupit v předprodeji za 180, na místě za 230 korun.

Mick Hucknall – I´d Rather Go Blind

Bývalý frontman britské soulové kapely Simply Red, Mick Hucknall,vystoupí 27. března v Kongresovém centru v Praze. Představí zde svou první sólovou desku American Soul. Hucknall se věnuje interpretaci i skladeb jiných autorů a během koncertu by měl představit písně, které pro něj byly nějakým způsobem zásadní. Ceny vstupenek se pohybují od 1190 do 1790 korun. Začátek bude ve 20:00.

Tuzemští indie-rockeři ze Sunshine zahrají rovněž 27. března v Lucerna Music Baru. V rámci turné s názvem Back To Roots hodlají pražským fandům dokázat, že po letech nezanevřeli ani na starší tvorbu z alb Velvet Suicide, Moonshower and Razorblades nebo Dreamer . Koncert vypukne ve 20:00 a vstupné je v předprodeji za 180, na místě pak za 250 korun.

Britské synthpopové duo Hurts, které už v minulosti úspěšně koncertovalo v Praze, zahraje 28. 3. v Lucerna Music Baru. Hurts tvoří zpěvák Theo Hutchcraft a klávesista Adam Anderson. Vydali zatím dvě alba – Happiness (2010) a nové Exile, jež by mělo vyjít v březnu tohoto roku.  Začátek jejich pražského vystoupení se plánuje na 21:00, koncert je již vyprodaný.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Koncerty v Praze na březen 2013: Lucernu zažehnou Hurts nebo Sunshine