×
TOPZINE.cz

Koncertu Green Day v Praze předchází nová deska

green_dayPrávě vychází na CD původní nahrávka broadwayského představení American Idiot punkrockové skupiny Green Day. Album neprodukoval nikdo jiný než sám frontman kapely Billie Joe Armstrong.

Americká partička Green Day. Zdroj: myspace.com
Americká partička Green Day, Zdroj: myspace.com

The Original Broadway Cast Recording of American Idiot je název alba čtyřiadvaceti účinkujících, které doprovodí americká skupina Green Day. Album vyšlo v USA ve stejný den, kdy měl muzikál v St. James Theatre v New York City premiéru. Na českých pultech mohou fanoušci tuto desku, která vychází jako 2CD, najít od 17. května, kdy také tato americká trojice vyráží na turné ke svému poslednímu albu 21st Century Breakdown. Čeští fanoušci mohou jásat, že Green Day zavítají i do Prahy. Více informací o jejich koncertě u nás a o možnosti koupě vstupenek naleznete zde.

Muzikál obsahuje všechny písně z alba American Idiot, které skupina vydala v roce 2004. Navíc ale nabízí několik písní z posledního alba 21st Century Breakdown, které také bylo oceněno cenou Grammy. Autorem hudby je celá skupina Green Day, texty má na svědomí Billie Joe. Ten je zároveň spoluautorem knihy, společně s režisérem představení.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..