Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Koncert Stone Sour v Praze se přesouvá do velkého sálu. Přibyly tak vstupenky

Redakce

Redakce

30. 3. 2013

Americká metalová kapela Stone Sour 20. června dorazí do Prahy, kde odreprezentuje své aktuální dvojalbum. Koncert v Lucerna Music Baru se kvůli rychlému vyprodání lístků nakonec uskuteční ve velkém sále.

Stone Sour Zdroj: D Smack U Promotion

Stone Sour Zdroj: D Smack U Promotion

„Písničky navodí atmosféru a rozjedou příběh, ale poslední počin House of Gold & Bones je multimediální zážitek. Videoklipy, obal alba, koncert a dokonce kreslený příběh, toto všechno celý příběh pořádně rozšíří a znásobí jeho účinek.“ Tolik uvádějí k nahrávce pořadatelé, kteří pro velký zájem českých fanoušků přesunuli gig do větších prostorů, čímž umožnili další volné lístky.

Čtvrtá studiová deska House of Gold & Bones je rozdělena na dvě části. První vyšla loňského roku v říjnu a obsahuje jedenáct skladeb. Druhá část pohltí hudební svět v dubnu 2013, bude na ní umístěno zbývajících dvanáct songů, které celkové story dokončí. Josh Rand prozradil, že v pokračování se objeví i titulní píseň pro obě CD.

„Pro nás tohle bylo něco víc než jen několik písniček. Chtěli jsme udělat něco fakt speciálního a všechno začalo tím, že nám Corey řekl o celé koncepci. Byla to taková mise a muzika naprosto souzněla s příběhem. Každý z nás do toho dal hodně sil,“ vzpomíná kytarista Josh Rand. Přiznává, že nová tvorba nebyla jednoduchá, avšak výzva byla silnější.

Kapela se již pyšní třemi nominacemi na ceny Grammy za nejlepší metalový počin, frontmanu Corey Taylorovi byla udělena cena Golden Gods Awards za nejlepšího zpěváka. Právě Taylor a James Root jsou kromě Stone Sour známí hlavně ze své domovské kapely Slipknot.

Za svou kariéru Stone Sour obohatili hitparády o šlágry Say You Will Haunt Me, Bother nebo Through Glass, která obhájila vrchol tradičního rockového žebříčku 2006.

Vstupenky na koncert v Lucerna Music Baru stojí 750 korun a jsou dostupné v předprodeji.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Koncert Stone Sour v Praze se přesouvá do velkého sálu. Přibyly tak vstupenky