Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Koncert Pink v Praze se uskuteční zítra večer. Kupujte poslední vstupenky a projděte zpěvaččinu videotéku

Redakce

Redakce

19. 7. 2010

!Vstupenky!Pink. Většina lidí si s tímto slovem spojí primárně dvě věci; růžovou barvu a přidrzlou americkou zpěvačku. Pink (vlastním jménem Alecia Beth Moore) se samostatně objevuje na hudební scéně již deset let. Tento článek by měl obsahovat stručný průřez jejím hudebním, ale především videoklipovým vývojem.

Pink, Zdroj: archiv

Vůbec prvním singlem její hudební kariéry se stala písnička There you go z roku 2000. Ta ji katapultovala na přední příčky amerických hitparád a postarala se o její skvostný start na sólové dráze. Písnička pochází z jejího debutového alba Can’t take me home. V začátcích její tvorby je jednoznačně cítit vliv RnB.

>>> Pink vystoupí 20. července v Praze. Koupit vstupenky od 850 do 1 490 korun zde. <<<

Po mamutím vstupu do hudebního světa Pink příliš neotálela a rok po prvním albu vydala druhou desku s názvem Missundaztood, která byla spíše poprockově laděná. To se psal rok 2001. Pilotním singlem celého alba byla písnička Get the party started. Dlužno také dodat, že za tento počin americká rebelka získala svojí první cenu Grammy.

V roce 2004 se Pink rozhodla pro svoje první velké turné, jež neslo název Try this tour. To mělo podpořit i nově vzniklou desku Try this, která se ovšem nesetkala s takovým ohlasem jako desky předchozí. Kritika tento fakt přisuzovala celkovému rockovějšímu ladění alba.

Čtvrté album v pořadí spatřilo světlo světa roku 2006. I’m not dead, jak se celé album jmenuje, se stalo do té doby nejhubatějším počinem růžové drsňačky. Největším hitem tohoto alba se suverénně stal kousek Stupid girls. Jak název napovídá, cílem písničky bylo zesměšnění přihlouplých slečinek v čele s Paris Hilton. Traduje se, že od té doby se nemají děvčata příliš v lásce.

Pink si oblíbila kontroverzní projev a tím si získala řadu příznivců, ovšem i úctyhodný počet odpůrců. Troufnu si říct, že největší emoce vyvolala singlem Dear Mr. President z roku 2007. Prakticky se jedná o otevřený dopis tehdejšímu prezidentovi USA Georgi Bushovi. Píseň byla v amerických rádiích zakázána.

Pátou a zatím poslední deskou je Funhouse (2008). S tou se po dvou letech vrátila se vší grácií a sklízí s ní úspěchy po celém světě. Z ní pochází i singl So what.

Pink v Praze

V České republice Pink zazpívala v listopadu loňského roku (reportáž si přečtěte zde) v pražské O2 areně. Zřejmě se jí u nás zalíbilo, protože už zítra si dá tato blonďatá zpěvačka repete na stadionu v Edenu. Ceny vstupenek se pohybují od 850 do 1 490 korun a koupit je můžete online zde.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Koncert Pink v Praze se uskuteční zítra večer. Kupujte poslední vstupenky a projděte zpěvaččinu videotéku