Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Koncert Elán v ČR bude v roce 2013 jen jeden. V Pardubicích

Adam Vrána

Adam Vrána

18. 12. 2012

Pardubické letiště bude v pátek 31. května 2013 patřit fanouškům skupiny Elán. Slovenští rockeři zde vystoupí v předvečer třiadvacátého ročníku letecké show s názvem Aviatická pouť.

Zpěvák Jožo Ráž

Frontman skupiny Elán Jožo Ráž, Zdroj: archiv

„Návštěvníci koncertu se mohou těšit nejen na samotné Elány, ale i na doprovodný kulturní program, který mimo jiné zahrne i přehlídku historických a současných letadel či pozemní techniky,“ láká návštěvníky Richard Santus, jeden z organizátorů Aviatické pouti.

Pořadatelé kromě zhlédnutí letecké exhibice slibují i kvalitní technické zázemí – hlavní scénu bude zdobit LED obrazovka o ploše dvou set čtverečních metrů, přičemž muzikantům má být k dispozici výkonný zvukový aparát. Samotné návštěvníky má pak ohromit světelný park s mnoha vizuálními efekty. „To vše umocněno jedinečnou leteckou show,“ dodává Santus.

Skupina Elán sice příští rok v České republice koncertovat má, ale pouze v rámci komorního projektu Elán v divadle. Pardubické vystoupení, které proběhne pod záštitou programu The Best Of Tour, by tak pravděpodobně mělo být svého druhu jediné.

K plánované akci se vyjádřil i Michal Čimera, manažer Elánu: „Všichni máme k letadlům a létání vřelý vztah, a proto se na koncert přímo na letišti, kde budou vrcholit přípravy na Aviatickou pouť, moc těšíme. Samozřejmě nejvíc na koncert a fanoušky, ale také na to, že si snad budeme moci prohlédnout i historická letadla, která na česká a slovenská letiště zavítají opravdu zřídka.”

Již od svého vzniku v roce 1968 se skupina Elán řadí mezi kultovní stálice československé hudební scény. I navzdory vážné autonehodě, kterou utrpěl v roce 1999 její basista a frontman Jožo Ráž, pokračuje kapela i nadále ve své činnosti. Mezi zlomové úspěchy skupiny lze zařadit koncert na pražské Letenské pláni, který zhlédlo na pětasedmdesát tisíc diváků či vystoupení v newyorkské Carnegie Hall.

Vstupenky jsou do konce roku k mání za 350 korun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Koncert Elán v ČR bude v roce 2013 jen jeden. V Pardubicích