Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Koncert Does It Offend You, Yeah? v LMB: Britové svou show donutili puberťačky zvracet

Vojtěch Koval

Vojtěch Koval

14. 4. 2011

!Fotogalerie!Neděle 10. dubna se v pražském Lucerna Music Baru nesla ve znamení trochu ulítlé elektronické hudby. Britská kapela s dost zvláštním názvem Does It Offend You, Yeah? pobláznila publikum až k nepříčetnosti.

Foto: DIOYY

Poznáte, kde končí pódium a začíná publikum?, Foto: Kateřina Mikešová, Topzine.cz

Pamatujete si taneční party z filmu Matrix, na které se Neo seznámí s Trinity? Tak nějak to vypadalo při první skladbě, kterou britští Does It Offend You, Yeah? předvedli publiku v Lucerna Music Baru. Stroboskop kouskoval vteřiny na rytmické záblesky, reprobedny vypouštěly spoustu dunících decibelů a lidi skákali s rukama nad hlavou, jak utržení ze řetězu. Apokalypsa? Tak trochu.

Pokusím se vám co nejvíce přiblížit atmosféru nedělního koncertu. Pusťte si do sluchátek skladbu od DIOYY s názvem With a heavy heart, pořádně nahlas, nejlépe v přeplněné tramvaji. Pak začněte mrkat frekvencí zhruba čtyři mrknutí za vteřinu. Pokud jste tohle všechno udělali, tak jste zažili zhruba tisícinu toho, co publikum v Lucerna Music Baru.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/cz-praha-hudba-fotky_a_reportaze-does_it_offend_you_yeah-lucerna_music_bar-10_04_2011/]

Z fotek Kateřiny Mikešové se můžete sami přesvědčit, že v kotli Lucerna Music Baru bylo hodně plno. Nemluvě o tom, že publikum bylo skutečně jak utržené ze řetězu, vlnilo se, skákalo, křičelo, šílelo. Strávit v kotli celý koncert rozhodně nebylo pro slabé nátury. Jedna z mladších fanynek, zřejmě alkoholem minimálně lehce posilněna, to příliš nezvládla a úklidové četě a některým nešťastným kolemstojícím připravila poněkud nemilé překvapení.

Češi pláčou, Briti skáčou

Omlouvám se těm, kteří očekávali poněkud duchaplnější hodnocení koncertu, ale přiznám se, že mě Does It Offend You, Yeah? dokonale strhli. Jejich hudba doslova pulzovala, kapela na pódiu se dokonale oddávala běsnící atmosféře koncertu a moje hlava se nezastavitelně pohybovala do rytmu.

Jedno vám ale řeknu s jistotou. Předkapela Lus3 nesahala DIOYY ani po kotníky. Ne že bych to úplně očekával, ale i tak jsem trochu zklamaný. O této pražské kapele se říká, že jsou zjevením na české scéně. Upřímně nechápu proč.

Až na zhruba dvě písničky bylo jejich vystoupení hodně monotónní. Žádné výrazné riffy, trochu zvláštní zvuk, zpěvačka s naprostou absencí barvy hlasu, to nejsou atributy, které by z kapely dělaly extratřídu. Myslím, že i zbytek návštěvníků Lucerna Music Baru mi dali svou lehkou apatií najevo, že tenhle večer patřil Britům.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Koncert Does It Offend You, Yeah? v LMB: Britové svou show donutili puberťačky zvracet