Menu
TOPZINE.cz
Literatura

Koncert Coolich pro Afriku podpoří stavbu školy v Kamerunu

Redakce

Redakce

14. 11. 2011

FOTO: Coolich pro AfrikuBenefiční koncert na podporu výstavby školy v Kamerunu pořádá 16. listopadu v Praze sdružení Kedjom-Keku. Kromě hudby je připravena také módní show a obchod s kulichy nebo náušnicemi.

FOTO: Coolich pro Afriku

Herci na benefičním koncertě předvedou originální kulichy, Foto: Petr Jan Juračka, Kedjom-Keku

Součástí benefičního koncertu, který se uskuteční 16. listopadu od půl deváté v MeetFactory v Praze, je i módní show. Modelky ovšem nahradí slavní herci. Po molu se projde Klára Issová, Jana Plodková, Marek Daniel a Jakub Žáček. Díky nim také návštěvníci zjistí, proč vlastně horká rovníková Afrika potřebuje české kulichy.

Za hudbou i voodoo panenkami

Mimo exkluzivní módní podívané čeká na návštěvníky také vystoupení kapely Republic of Two. Hodinu před půlnocí se předvede elektro-jazzová formace Petra Wajsara Hi-fi a o půlnoci nastoupí na scénu DJ’s Saku, Adelight, Hajnator a DaRoot a svou produkcí budou posluchače těšit až do čtvrté hodiny ranní. Pokud návštěvník zatouží po některém z pletených kulichů, bude mít možnost si jej po skončení módní přehlídky zakoupit. Ke koupi budou i originální náušnice, náhrdelníky nebo voodoo panenky. Akce je nekuřácká, vstupenka stojí 150 korun.

Datum akce nebylo zvoleno náhodně. Martin Mikeš, předseda pořádajícího sdružení Kedjom-Keku, datum vybral tak, aby se mohl zúčastnit opravdu každý a nemusel se přitom bát, že ráno zaspí do práce či do školy. Důvodem, proč mladá ambiciózní nezisková organizace Kedjom-Keku tuto benefici pořádá, je získání financí k výstavbě české školy v severozápadním horském Kamerunu.

FOTO: Coolich pro Afriku

Akci pořádá Kedjom-Keku ve spolupráci s Coolich.cz, Foto: Petr Jan Juračka, Kedjom-Keku

Organizace se pojmenovala právě po oblasti, které pomáhá. Kedjom-Keku je zóna v severozápadním Kamerunu. Cílem organizace je podpora vzdělání a zároveň záchrana tamního unikátního horského mlžného lesa. Všech svých cílů chce sdružení dosáhnout především stavbou školy, která má sloužit ke vzdělání místních obyvatel v otázkách zemědělství a ekologie. Škola se také stane vědecko-výzkumným pracovištěm. Kedjom-Keku v překladu znamená lidé z lesa a sdružení si klade za cíl vrátit tomuto názvu význam. K uskutečnění zvoleného cíle musí nejprve vybrat půl milionu korun.

Benefiční koncert není první akcí organizace. V květnu letošního roku uspořádala společně se ZOO Praha benefiční akci na podporu vzdělání a na ochranu ohrožených druhů v Kamerunu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Koncert Coolich pro Afriku podpoří stavbu školy v Kamerunu