Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Komponenty a šperky Swarovski má na svědomí rodák z Jiřetína pod Bukovou

FOTO: Obchod SWAROVSKISnad neexistuje nikdo, kdo by neznal šperky a komponenty SWAROVSKI. Swarovského originální dezény a zpracování kamenů si snadno našlo oblibu u žen na celém světě. Kromě šperků se firma SWAROVSKI zabývá i jiným sortimentem, nezapomněla ani na muže a mezi zbožím najdeme teleskopické dalekohledy a vybavení pro noční vidění.

FOTO: Soupravy Swarovski od firmy MHM

Soupravy Swarovski od firmy MHM, Zdroj: sperkymhm.cz

Dnes je firma SWAROVSKI zárukou vysoké kvality, má více než stoletou tradici a kolem 16 000 zaměstnanců. Šperky se objevují na módních přehlídkách velkolepých značek, jako jsou Versace, Channel, Luis Vuitton. Teď si řekneme něco málo o tom, jak to všechno začalo a kdy se mohly poprvé ženy pyšnit těmito nádhernými šperky a skvosty.

FOTO: Daniel Swarovski

Daniel Swarovski, Zdroj: swarovski.com

 Od experimentu ke křišťálu

Zakladatel firmy pan Daniel Swarovski byl synem brusiče F. A. Swarovského. Pracoval v dílně svého otce v Jiřetíně pod Bukovkou a experimentoval s broušením skleněných kamenů. V roce 1883 jel Daniel Swarovski posbírat nové znalosti do Vídně. Dovezl si odsud mnoho vědomostí a zkušeností, které mu pomohly vyvinout elektricky poháněný stroj na broušení. Ten si nechal roku 1892 patentovat a o tři roky později přesunul pan Swarovski svou firmu do Wattens v Tyrolsku. 

FOTO: Povrch křišťálu

Povrch křišťálu, Zdroj: swarovski.com

Křišťál a AURORA BOREALIS

Křišťál, slovo pocházející ze staré řečtiny (crystal), kdysi označoval led. Později se tento výraz používal také pro minerál, který byl typický svou čirostí a značnou tvrdostí. V roce 1956 byla záře křišťálu ještě zvýrazněna, a to novou povrchovou úpravou, která dostala označení AURORA BOREALIS. Na této technologii spolupracoval Swarovski spolu s Christianem Diorem.

Od šperků přes brýle až k dalekohledům

Ve třicátých letech nejstarší syn pana Daniela Swarovského vymyslel svůj první prototyp brýlí a došlo k založení firmy SWAROVSKI OPTIK. Dnes společnost překypuje rozlehlým sortimentem, kromě brýlí to jsou teleskopické dalekohledy a vybavení pro noční vidění, jak už jsem jednou naznačila. Tímto jsem chtěla poukázat, že firma SWAROVSKI nemyslí jen na ženy, pro které jsou určeny především šperky, ale také na muže.

FOTO: Luxusní sada šperků Swarovski

Jedna z mnoha luxusní sad šperků Swarovski od firmy MHM, Zdroj: sperkymhm.cz

A ještě jedna věc, pánové, co vám říká datum 8. března?

Ano, je to den žen, tak nám nezapomeňte něco malého koupit. Inspirujte se třeba tímto článkem.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Komponenty a šperky Swarovski má na svědomí rodák z Jiřetína pod Bukovou