Komedie Zatáčka: Ve Švanďáku se střetne politik s obyčejnými lidmi

FOTO: Zatáčka, Švandovo divadlo

FOTO: Zatáčka, Švandovo divadloKomedii s názvem Zatáčka zařadí do svého repertoáru pražské Švandovo divadlo. Premiéru má groteska plná situační komiky a ironie v sobotu 23. března ve Studiu.

Zdroj: Michal Hančovský, ŠD

Rudolf a Antonín žijí v horské chalupě a jediné, co jim narušuje klid, je ostrá zatáčka. Ta jednoho dne zasáhne do života i ministrovi, který se měl postarat o opravu nebezpečného úseku.

„V rámci této anekdoty se střetává politik vytržený z prostředí ministerských kanceláří s ‚normálními lidmi‘, což je samo o sobě zdrojem pozoruhodné komiky,“ popsal dramaturg inscenace Martin Hýča a dodal, „nejedná se však o lacinou politickou satiru.“

Hru současného německého dramatika Tankreda Dorsta zrežíroval do sedmdesáti minut David Šiktanc, který se potřetí vrací do Švandova divadla. Po dvoudílném opusu Merlin aneb Pustá zem se na smíchovská prkna vrací také Dorst. U nás neznámá hra Zatáčka z roku 1960 stála na počátku Dorsteho kariéry.

„I po padesáti letech působí Zatáčka velice svěžím dojmem. Text jsme – vzhledem k jeho stáří – pochopitelně upravovali,“ poznamenal režisér Šiktanc s tím, že nešlo o zásadní dramatické změny, ale o změnu jazyka postav.

 Zatáčka, autor: Tankred Dorst, režie: David Šiktanc, hrají: Patrik Děrgel, Jan Holík, Miroslav Hruška

 Premiéra: sobota 23. března

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Anna Kottová

Narodila se jako revoluční dítě v listopadu roku 1989. Chodila na čtyřleté Gymnázium Na Zatlance. I díky tomu se dostala na vymodlenou žurnalistiku a poté na mediální studia na FSV UK v Praze. Do redakce TOPZINE.cz nastoupila v podzimním měsíci listopadu léta Páně 2010. Píše pro rubriku divadlo především recenze a rozhovory. Od května 2011 působila jako zástupkyně editorky a od listopadu 2011 vedla divadelní rubriku. Od června 2013 se vrátila zpět na redaktorskou pozici, protože miluje psaní. Jakékoli pochvalné komentáře i ostrou kritiku můžete zasílat na: anna.kottova@topzine.cz

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*