Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Komedie Zatáčka: Ve Švanďáku se střetne politik s obyčejnými lidmi

Anna Kottová

Anna Kottová

20. 3. 2013

FOTO: Zatáčka, Švandovo divadloKomedii s názvem Zatáčka zařadí do svého repertoáru pražské Švandovo divadlo. Premiéru má groteska plná situační komiky a ironie v sobotu 23. března ve Studiu.

Zdroj: Michal Hančovský, ŠD

Rudolf a Antonín žijí v horské chalupě a jediné, co jim narušuje klid, je ostrá zatáčka. Ta jednoho dne zasáhne do života i ministrovi, který se měl postarat o opravu nebezpečného úseku.

„V rámci této anekdoty se střetává politik vytržený z prostředí ministerských kanceláří s ‚normálními lidmi‘, což je samo o sobě zdrojem pozoruhodné komiky,“ popsal dramaturg inscenace Martin Hýča a dodal, „nejedná se však o lacinou politickou satiru.“

Hru současného německého dramatika Tankreda Dorsta zrežíroval do sedmdesáti minut David Šiktanc, který se potřetí vrací do Švandova divadla. Po dvoudílném opusu Merlin aneb Pustá zem se na smíchovská prkna vrací také Dorst. U nás neznámá hra Zatáčka z roku 1960 stála na počátku Dorsteho kariéry.

„I po padesáti letech působí Zatáčka velice svěžím dojmem. Text jsme – vzhledem k jeho stáří – pochopitelně upravovali,“ poznamenal režisér Šiktanc s tím, že nešlo o zásadní dramatické změny, ale o změnu jazyka postav.

 Zatáčka, autor: Tankred Dorst, režie: David Šiktanc, hrají: Patrik Děrgel, Jan Holík, Miroslav Hruška

 Premiéra: sobota 23. března

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Komedie Zatáčka: Ve Švanďáku se střetne politik s obyčejnými lidmi