Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Komedie Chlap na zabití Městského divadla Most chce pobavit. Bohužel za každou cenu

Redakce

Redakce

21. 11. 2010

Foto: Chlap na zabitíMostecké divadlo hostovalo v Divadle pod Palmovkou v rámci přehlídky České divadlo se hrou Chlap na zabití. Tato původně francouzská komedie byla nastudovaná podle díla francouzského filmového klasika Francise Vebra.

Foto: Komedie Chlap na zabití

Spousta absurdních scén a vtipů Zdroj: Městské divadlo Most

Jak už jsme vás dříve informovali, probíhá v Divadle pod Palmovkou 15. ročník přehlídky mimopražských divadel s názvem České divadlo. V rámci této přehlídky se mají možnost pražským divákům představit menší regionální scény a vyzkoušet si, jak se hraje mimo domácí pole. Vybrali jsme si představení Chlap na zabití Městského divadla Most a posuďte sami, nakolik byla naše volba úspěšná.

Chlap na zabití

Hru od populárního francouzského komediografa Francise Vebra přeložil pro mostecké divadlo Jiří Žáček a režie se ujal Nikolaj Penev. Ačkoli upoutávky na hru slibovaly, že půjde o neotřelou a situačním humorem nabitou komedii, neodcházel jsem z představení moc nadšený.

Na hezky vymyšlené scéně, imaginárně předělené na půl, se odehrává poměrně jednoduchý příběh. V hotelových pokojích vedle sebe se ubytují láskou zhrzený fotograf Pignon (Jiří Kraus) a nájemný vrah Ralf (Jan Beneš), který má za úkol zastřelit ostře sledovaného zločince. Pignon spáchá nepovedený pokus o sebevraždu z lásky k bývalé ženě Luis (Michaela Krausová). V pokoji ho poté najde hotelový pikolík (Vít Herzina) a chce zavolat policii, což se nehodí právě Ralfovi a proto slíbí, že bude Pignona hlídat. Tato situace nám dává podklad pro komediální zápletku, od které se odvíjí celý příběh.

Foto: Chlap na zabití

Jedna facka, druhá facka, to je ale legrace

„Máte rád sušené švestky, nebo lyžujete bez bruslí?“ To byl jeden z mála vtipů, u kterých jsem se od srdce zasmál. Ve zbytku příběhu se setkáváme s vtipnými situacemi, kdy se Ralf snaží udělat svou práci a u toho se postarat o Pignona. Občas zazněl opravdu dobrý vtip, ale jinak mi připadaly situační gagy spíše trapné a prvoplánové.

Herci vtip zopakovali třeba čtyřikrát a to mě opravdu nebavilo. Po chvíli začne být dějová linie jednotvárná a stereotypní a nechybělo moc k tomu, abych o představení řekl, že druhou polovinu jsem spíše přežíval.

Afektované herecké výkony

Pokud jde o herecké výkony, jako nejlepší se mi jevil ten Víta Herziny, který ztvárnil pikolíka a Jana Beneše, který se celkem statečně popral s rolí Ralfa. V ostatních případech se mi herecké výkony zdály spíše průměrné, někdy až přehnaně afektované.

Dále bych rád poukázal na originálně vymyšlenou scénu hotelových pokojů s imaginárním předělem, poukazující na Francii v 70. letech.

Foto: z představení Chlap na zabití

Koukej, mám novou hračku

Pokud nepatříte mezi náročné diváky a chcete si zajít na komedii, u které nemusíte moc přemýšlet, zajděte si na Chlapa na zabití. Nebo si spíš pusťte původní film Dotěrný chlap s Linem Venturou a Jaquesem Brellem v hlavních rolích, pobavíte se víc.

Chlap na zabití

Městské divadlo Most

Režie: Nikolaj Penev

Hrají: Jiří Kraus, Jan Beneš, Vít Herzina, Radim Madeja, Michaela Krausová, Tomáš Vacek

Hodnocení: 3***

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Komedie Chlap na zabití Městského divadla Most chce pobavit. Bohužel za každou cenu