Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Kolekce šatů Basso & Brooke na léto 2012: Zasáhly nás divoké barvy

Petra Červená

Petra Červená

26. 7. 2012

Léto evokuje barvy, odhaluje skryté možnosti a vzdušným hedvábím zakrývá obavy. Mnohé se zdá snazší, veselejší a touha po bezprostřednosti je stále vyšší. A prostředkem k tomu všemu je letní kolekce od Basso & Brooke.

Nečekané spojení dvou umělců

Christopher Brooke se narodil ve Velké Británii v roce 1974. Studoval módní design na Kingston University a po absolvování pokračoval ve studiu na Central Saint Martins. Bruno Basso se narodil v roce 1978 v Brazílii. Studoval žurnalistiku na Katolické univerzitě a reklamu na univerzitě v Santa Cecília v Santos.

Zatímco Christopher pracoval jako designer pro Joe Casely-Hayford, Bruno měl širší rozpětí, živil se jako grafik, výtvarný redaktor, kurátor i producent. Setkali se v roce 2001 a o tři roky později představili svou první kolekci na londýnském Fashion Week.

Vůně úspěchu bývá omamná

Zásadním rokem pro kariéru značky Basso & Brooke se stal právě rok 2004, zároveň byl ve znamení mnohých poprvé. Zahájili spolupráci s firmou Swarovski, průkopnické bylo použití digitálního tisku na látky a k tomu navrch získali prestižní cenu Fashion Fringe.

První digitálně vytištěný kousek má ve své stálé sbírce Metropolitan Museum of Costume Institue v New Yorku. V květnu 2009 oslnila Michelle Obama na neformálním večeru v Bílém domě modelem od Basso & Brooke, což byla pro britské návrháře velká pocta.

Městský chaos

Letní kolekce hýří barvami, stejně jako rodná země Bruna Brazílie. Cesta do tropů však nabrala v grafickém pojetí zcela nový směr. Známé i neznámé rostliny společně s vymyšlenými motivy působily na modelech jako obraz, plný vzpomínek, vůní a radosti. Jeho rámem jsou ženy, majitelky obrazů.

Kolekce byla plná rozevlátých šatů, volných střihů, dlouhých tunik s úzkými kalhotami. Objevily se ale i potisky zemitých barev připomínající večerní krajinu na šortkách a dlouhých sakách. K nápadným šatům zvolili Basso & Brooke výstřední šperky zářivých barev a tvarů. Jediným decentním doplňkem byly boty na platformě.

Návrháři ukázali světu modely, které vzbuzují touhu mít je na sobě a zářit do dálky i za svitu měsíce. Nejsou jen pro ženy excentrické, ale i pro ženy, co vyznávají minimalistický či sportovní styl. Možnosti jsou nekonečné. A jak řekla Senta Bergerová: „Móda umožňuje ženám být stále týmiž, a přece nikdy stejnými.“

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kolekce šatů Basso & Brooke na léto 2012: Zasáhly nás divoké barvy