Menu
TOPZINE.cz
Krása

Kolagen omlazuje – zevně i vnitřně

Do čtyřicítky a konec. Pak už naše tělo kolagen netvoří. Avšak již v 25 se začíná jeho tvorba zpomalovat, až nakonec se startem druhé etapy našeho života zcela ustane. Vadí to? Samozřejmě, že vadí! Je totiž elixírem mládí a bez něj se nastartuje proces našeho stárnutí. Ženy hned napadnou vrásky, horší pleť, vlasy či nehty. Ale ani mužům by neměl být nedostatek kolagenu lhostejným. Je totiž nezbytnou výživou našich kostí, kloubů a zubů.

Z pastvin v Argentině nemusí pocházet pouze dobrý hovězí steak, ale i ten nejúčinnější kolagen od firmy WoldoHealth. Hovězí hydrolyzovaný kolagen se považuje za ten nejkvalitnější, který můžeme našemu tělu dát, abychom eliminovali důsledek ubývání kolagenu v našem těle. Stárneme všichni a zestárnout patří k životu. Jenomže vědci si myslí, že horní hranice lidského života není 75 či 80 let, jak je tomu obvykle nyní, ale 130 let. A i kdybychom žili kratší dobu, je to právě kolagen, který nám náš život umožní prožít aktivněji, bez bolestí, a též třeba s mladším vzhledem. Tohle vše by bylo možné, kdyby našemu tělu neubývala důležitá bílkovina – kolagen. Co vše tento protein umí?

Kolagen jako elixír krásy

Chcete být štíhlými a tuk nahradit svaly? Bez kolagenu na obojí zapomeňte. Je též důležitý pro krásu našich nehtů a vlasů. Podporuje jejich růst i kvalitu. Díky kolagenu je naše pokožka pružná a bez vrásek. Kdo tedy nechce viditelně stárnout, měl by již od 25 let zařadit do své stravy kolagen v podobě doplňku stravy.

Kolagen jako elixír zdraví

Zhoršená hybnost kloubů a jejich bolestivost není jediným neduhem, kterým bude naše tělo trpět, když se v něm přestane tvořit kolagen. Užitek přináší i tam, kde bychom jej co by laici nečekali. Má schopnost snižovat špatný cholesterol v našem těle. Udržuje dobrou kondici střev, detoxikuje a příznivě působí na funkci jater. Chrání též před srdečními onemocněními. Nemyslí vám to a vaše paměť již není jako zamlada? I tady může být příčinou právě chybějící kolagen.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kolagen omlazuje – zevně i vnitřně