Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Kočkopes Faith No More přijede v srpnu do Prahy

Martin Peška

Martin Peška

28. 5. 2009

Americká rocková kapela Faith No More vystoupí 17. srpna v pražské Tesla Aréně. Pro Topzine.cz to řekl Borek Jiřík z pořádající agentury Charm Music.

„Faith No More přijedou ve svém nejslavnějším složení – Mike Bordin, Roddy Bottum, Bill Gould, Jon Hudson a Mike Patton – v rámci „Reunion“ turné, kterým se tato legenda vrací po jedenácti letech na světovou scénu,“ dodal Borek Jiřík.

Kapela ohlásila svůj návrat na scénu po jedenáctileté pauze letos na konci února, kdy potvrdila i účast na několika evropských festivalech. V Česku kapela vystoupila naposledy v roce 1997 na festivalu v Trutnově.

„Po dlouhé době jsme se opět potkali a zjistili jsme, že čas nám pomohl získat odstup a nadhled nad společně strávenými roky. A i když to byla tenkrát tvrdá práce, ta muzika pořád zní skvěle. Až nyní jsme přišli na to, že jsme tenkrát asi něco dělali dobře,“ uvedli v zimě Fainth No More na svém webu, a o své činnosti prohlásili: „Hudba Faith No More byla vždycky schizofrenní, stejně jako osobnosti jejích členů – ani kočka ani pes, ale něco jedinečného. Udržet sedmnáct let takto fungující formaci stálo obrovské množství energie a na konci se zdálo, že se všichni rozletí do opačných koutů vesmíru.“

Čeští fanoušci rockové hudby se tak mohou těšit na koncert kapely, která svůj současný název změnaila v původního Faith No Man v roce 1982. Začátek koncertu je naplánován na 19:30, vstupenky jsou k dostání od 28. května v síti Ticketportal a Ticketpro v ceně od 740 do 1 190 korun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kočkopes Faith No More přijede v srpnu do Prahy