×
TOPZINE.cz

Knižní veletrh v Havlíčkově Brodě určitě bude literární událostí letošního podzimu

KnihyJestliže nemáte na nadcházející víkend žádný výjimečný plán, zajeďte si do Havlíčkova Brodu, kde se nudit rozhodně nebudete! V tamním kulturním domě Ostrov se v pátek a sobotu koná 20. Podzimní knižní veletrh, jehož program je k prasknutí nabitý.

Podzimní knižní veletrh
Podzimni knižní veletrh v Havlíčkové Brodě, Zdroj: Pavla Kocourková

Podzimní knižní veletrh se již po dvacáté rozjede 22. října v deset hodin dopoledne a zabrzdí až druhý den v pozdně večerních hodinách, cestou se nezastaví ani na chvíli. Návštěvníci a literární fanoušci obzvlášť spíš nebudou vědět, kam dřív skočit! Literátů do Brodu přijede více než dost, navíc kromě autogramiád, autorských čtení, prezentací a křtů knih se do programu dostaly i semináře, besedy, oslavy a vyhlášení výsledků různých soutěží.

Šance narazit na svého oblíbence je vysoká

Během pátku v areálu havlíčkobrodského veletrhu zcela jistě s tužkou v ruce potkáte například Pavla Kohouta, Michala Nesvadbu, Martina Hilského, Tomio Okamuru nebo Karla Hvížďalu s Arnoštem Lustigem. Všichni přijedou čtenářům představit nejnovější publikace, autogramy určitě rádi vepíšou i do již několikrát přečtených knih. Z ruchu veletrhu vytrhnou čtená slova Evy Kantůrkové, křtít svou novou knihu o nevěře bude sexuolog Radim Uzel.

ZMĚNA V PROGRAMU: Básnířka Viola Fischerová do Havlíčkova Brodu nepřijede, v pátek 22. října si však můžete od prezidenta Václava Klause nechat podepsat knihu Zápisky z cest, a to od tří hodin na stánku nakladatelství Fragment.
Kvůli nemoci odpadla i literární dílna Evy Hauserová.

V sobotu na autogramiádu přijede Ivan Klíma, Ludvík Vaculík, Ivan Kraus, ale také stále populární ekonom Tomáš Sedláček. Čas na podpisy si udělá dokonce i ředitelka veletrhu, spisovatelka Markéta Hejkalová. Šanci poslechnout si Antonína Bajaju nebo letošního vítěze Ceny Jaroslava Seiferta Jáchyma Topola budete mít při jejich autorském čtení.

Markéta Hejkalová, spisovatelka a ředitelka veletrhu v jedné osobě
Markéta Hejkalová, spisovatelka a ředitelka veletrhu v jedné osobě, Foto: P. Kocourková

Pro odbornou veřejnost je připraven speciální program. V pátek Angličtina Express pořádá seminář pro učitele angličtiny, další seminář odhalí práci nakladatelsko-knihkupeckého svazu. V podvečer úvodního dne Petr Kulhánek povede přednášku na téma Jak vnímáme Vesmír. Přednášce bude předcházet vyhlášení výsledků soutěže Litera Astronomica, letošním laureátem se stane právě astrofyzik Petr Kulhánek. V sobotu je pro pisálky, písmáky a psavce připravena literární dílna Evy Hauserové.

I literáti se umí odvázat

Kromě Litery Astronomicy budou v prostorách kulturního domu vyhlášeny výsledky soutěže Dopište Boučkovou!, v sále Staré radnice zazní název nejkrásnější knihy veletrhu, štěstí se usměje i na některého z návštěvníků: Všechny vstupenky jsou totiž slosovatelné.

Spisovatelka Tereza Boučková
Tereza Boučková rozepsala povídku. Kdo ji dopíše nejlépe, půjde se spisovatelkou na oběd, Zdroj: barvic-novotny.cz

Závěr bude patřit Michalu Vieweghovi, který u příležitosti Podzimního knižního veletrhu oslaví dvacet let tvůrčí činnosti. Úplně posledním bodem nabitého programu je česko-slovenská afterparty. Ta proběhne v kavárně U Notáře, a jak už název napovídá, úryvky z děl budou číst přední čeští a slovenští spisovatelé. Ze sousední země přijede Jozef Banáš nebo Juraj Šebesta, české barvy bude hájit Petra Hůlová, Arnošt Goldflam či Irena Obermannová.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..