Menu
TOPZINE.cz
Knižní novinky, nové knihy

Knižní novinky: Zneklidňující svět zrcadel, Nepoddajní a Julius Zeyer

Redakce

Redakce

3. 2. 2011

FOTO: Zneklidňující svět zrcadelV dnešních novinkách vám opět představíme tři knihy, které najdete nově na pultech knihkupectví. Nejprve projdeme Zneklidňujícím světem zrcadel, pak se dotkneme tematiky českého disentu v titulu Nepoddajní aneb Nešlo to jinak, a nakonec si představíme knihu s názvem Julius Zeyer a jeho vztah k francouzské kultuře.

FOTO: Zneklidňující svět zrcadel

Ilustrační foto, Zdroj: archiv nakladatelství Malvern

Publicistovi a pracovníku Národní knihovny v Praze Janu Lukavci vychází v nakladatelství Malvern kniha esejů s názvem Zneklidňující svět zrcadel. Titul na 279 stranách přináší různorodé texty týkající se zrcadel a jejich významu v mýtech, jejich nutnosti pro určitá zaměstnání a vliv na nás samotné, když do nich pohlížíme. Autor se tak dostává přes fantastické světy s bazilišky a upíry až do baletních sálů a našich obydlí. Doporučená cena knihy je 220 Kč.

Disidenti či Julius Zeyer?

FOTO: NepoddajníNepoddajní aneb Nešlo to jinak. Takový název nese kniha, která vám na 268 stranách představuje příběhy jihomoravských disidentů v 70. a 80. letech dvacátého století. Autorka Jana Soukupová titul zpracovala ve formě reportáží a portrétů, které vychází ze vzpomínek samotných aktérů hnutí. Soukupová sama byla jeho účastnicí a proto přináší vnitřní a bližší pohled na události a jednotlivé zúčastněné. Netradiční dílo o českém disentu vychází v nakladatelství Host a zakoupit ho můžete za 239 Kč.

Básnířka a lektorka češtiny momentálně působící na francouzské Sorbonně Tereza Riedlbauchová vydává v nakladatelství Pavel Mervart knihu s názvem Julius Zeyer a jeho vztah k francouzské kultuře. Titul obsahuje mnoho nových poznatků o Zeyerově inspiraci francouzskou literaturou i o jeho životě. Kniha čítající 354 stran je rozdělena na části týkající se spisovatelových cest do Francie, kontaktu s tamějšími umělci a četbu francouzské literatury. Knihu pořídíte za 389 Kč.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Knižní novinky: Zneklidňující svět zrcadel, Nepoddajní a Julius Zeyer