Menu
TOPZINE.cz
Knižní novinky, nové knihy

Knižní novinky: Z pohledu trilobita, Benátky a odhalené tajemství Stínadel

Redakce

Redakce

3. 3. 2011

OBR: Z pohledu trilobitaV dnešních knižních novinkách vám představíme sbírku fejetonů Pavla Kohouta Z pohledu trilobita, literárního průvodce Benátkami od Václava Fialy a titul Mýtus zvaný Stínadla autora Miloše Dvorského.

OBR: Z pohledu trilobita

Z pohledu trilobita, Zdroj: archiv nakladatelství Pistorius & Olšanská

Prozaikovi, dramatikovi a překladateli Pavlu Kohoutovi vychází v nakladatelství Pistorius & Olšanská kniha s názvem Z pohledu trilobita. Titul čítající 269 stran přináší publicistické práce a fejetony spisovatele, které byly zveřejňovány od roku 2008 v deníku Mladá Fronta. Pavel Kohout začal s psaním fejetonů v polovině osmdesátých let v období samizdatu a s pravidelným publikováním pokračoval po revoluci. Svazek chronologicky navazuje na knihu O ničem a o všem, která shrnuje autorovu publicistickou tvorbu do roku 2007. Doporučená cena knihy je 299 korun.

Procházka Benátkami a nebo temnými uličkami Stínadel?

OBR: Obálka knihy Benátky

Další z literárních průvodců autora Václava Fialy vychází v nakladatelství Paseka. Titul s názvem Benátky představuje město jako jedno z hlavních center umění a hudby. Dílo čítající 416 stran vedle slavných Benátčanů jako byli Tizian, Antonio Vivaldi či Giacomo Casanova zmiňuje i další slavné osobnosti, které městem kultury prošly. Kniha je ilustrována a doplněna mapkami s označením zajímavých míst. Titul koupíte za 449 korun.

V nakladatelství NZB vychází kniha s názvem Mýtus zvaný Stínadla. Titul nabízí na 226 stranách odpovědi na otázky kde se přesně nacházela Stínadla, jestli opravdu existoval klub Rychlých šípů a kdo byl Jan Tleskač. Autor knihy Miloš Dvorský popisuje lidské osudy a místa, která inspirovala Jaroslava Foglara při psaní příběhů Rychlých šípů. Ukázku z knihy si můžete prohlédnout na internetových stránkách nakladatelství. Doporučená cena titulu je 389 korun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Knižní novinky: Z pohledu trilobita, Benátky a odhalené tajemství Stínadel