Menu
TOPZINE.cz
Knižní novinky, nové knihy

Knižní novinky: Vzpoura strašidel, Zapleteni do světa a Okraje višní

Redakce

Redakce

24. 2. 2011

Obr: Vzpoura strašidelDnešní knižní novinky vám opět přináší aktuální tituly, které najdete na pultech knihkupectví. Pro děti jsme vybrali knihu s názvem Vzpoura strašidel spisovatele Jiřího Holuba. Nadšenci literární teorie nepohrdnou titulem Zapleteni do světa od Dáši Berackové a nakonec přijde kniha poezie autorky Johany Hořejší.

Obr: Vzpoura strašidel

Vzpoura strašidel, Zdroj: archiv nakladatelství XYZ

Jiří Holub, autor knihy s názvem Vzpoura strašidel, která vychází v nakladatelství XYZ, je absolventem Literární akademie Josefa Škvoreckého a v současné době pracuje jako kastelán na zámku Hrubý Rohozec. Titul určený dětem čítá 90 stran, na nichž vás i vaše potomky čeká příběh státního úředníka Kroupy, před kterým stojí nelehký úkol. Má se postarat o splnění zákazu nadpřirozených sil a veškerého strašení vůbec. A to nejen na zámku Červená Lhota! Kniha je doplněna veselými ilustracemi Luďka Bárty, doporučená cena titulu je 169 korun.

Vznik avantgardy anebo poezie z Literárního salonu?

FOTO: Zapletení do světa

Nakladatelství Pistorius & Olšanská vydává knihu autorky Dáši Berackové, která nese název Zapleteni do světa. Titul na 172 stranách přibližuje souvislosti, které na počátku dvacátého století stály u zrodu historické avantgardy. Kniha upozorňuje na filozofické a estetické kontexty, které modelují projekt avantgardního umění. Titul přeložil Miroslav Zelinský a doslov napsal Josef Vojvodík. Cena knihy, která je určena hlavně literárním vědcům, je 169 korun.

Debutantce na poli poezie, Johaně Hořejší, vychází v nakladatelství Literární salon sbírka básní s názvem Okraje višní. Kniha vznikala mezi léty 2006 až 2009. V titulu, který obsahuje 48 stran, jsou hlavními motivy protikladné subjekty města a přírody. Na oboje se autorka dívá ze svého osobitého pohledu básnířky. Titul je tak směsicí přírodní, milostné a existenciální lyriky. Doporučená cena knihy je 135 korun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Knižní novinky: Vzpoura strašidel, Zapleteni do světa a Okraje višní