Menu
TOPZINE.cz
Knižní novinky, nové knihy

Knižní novinky: Vzpomínka na Jana Balabána, Kecy v kleci a rok 1968

Redakce

Redakce

17. 3. 2011

OBR: Výřez z obálky knihy Honzo, ahoj!Jako každý čtvrtek i dnes vám přinášíme tři nové knihy, které najdete na pultech knihkupectví. Honzo, ahoj! je kniha vzpomínek věnovaná spisovateli Janu Balabánovi, knížka Kecy v kleci pobaví nejen vaše děti a titul Za naši a vaši svobodu poodhalí dění roku 1968.

OBR: Výřez z obálky knihy Honzo, ahoj!

Honzo, ahoj!, Zdroj: archiv nakladatelství Kalich

V nakladatelství Kalich vychází almanach k nedožitým padesátým narozeninám spisovatele Jana Balabána. Kniha nesoucí název Honzo, ahoj! Setkání s Janem Balabánem přibližuje na 244 stranách život spisovatele prostřednictvím vzpomínek a textů blízkých přátel a rodiny. Titul je doplněn ilustracemi jeho bratra a malíře Daniela Balabána i vlastními fotografiemi spisovatele. Vzpomínkovou knihu, za níž stojí kolektiv autorů, zakoupíte za 300 korun.

Kecy v kleci!

OBR: Obálka knihy Kecy v kleci

Kniha pro děti i pro dospělé s názvem Kecy v kleci je volným pokračováním sbírky dětského folkloru Namažeme školu špekem. Kniha na 304 stranách přináší přes dvě stovky básniček, písniček, průpovídek a posměšků, kterými se dnešní děti škádlí. Titul, který dal dohromady kolektiv autorů, vychází v nakladatelství Plot a jeho doporučená cena je 299 korun.

Dílo s názvem Za vaši a naši svobodu přináší životní příběhy účastníků protestů proti okupaci Československa v roce 1968. Kniha má formu dialogů, které jsou doplněny historickými studiemi a dobovými fotografiemi. Na 472 stranách se tak setkávají osobní výpovědi účastníků protestů s vědecko-historickým pohledem na celou událost. Titul, který edičně sestavil Adam Hradílek, pořídíte za 488 korun. Knihu vydává nakladatelství Torst spolu s Ústavem pro studium totalitních režimů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Knižní novinky: Vzpomínka na Jana Balabána, Kecy v kleci a rok 1968