Menu
TOPZINE.cz
Knižní novinky, nové knihy

Knižní novinky: Utopus, Hubená stehna Twiggy a Rybí hry

Redakce

Redakce

25. 11. 2010

FOTO: Rybí hryMáte v tomto pochmurném počasí náladu na nějakou zajímavou knihu, ale schází vám dobré tipy? S námi nemusíte nešťastně bloumat po knihkupectvích či knihovnách a vybírat knihy jen podle hezkého přebalu! Dnes vám totiž opět představíme trojici knih, které by neměly uniknout vaší pozornosti! Co třeba Rybí hry od Evy Hauserové, Hubená stehna Twiggy Martina Rainera, či dějiny utopie Pavla Ouředníka nazvané Utopus to byl, který mě učinil ostrovem?

FOTO: Rybí hry

Rybí hry, Zdroj: archív nakladatelství Andrej Šťastný

Rybí hry spisovatelky Evy Hauserové nás zavádní do prostředí současných třicátnic, které řeší obvyklé problémy s muži, kariérou a budoucností. Hlavní hrdinka Jaga, která nás provází střípkovitými epizodami, jež mají někdy až groteskní a hořký nádech, sama neví, co od života vlastně chce. Až vážná nemoc ji připomene, že žijeme jen jednou, a že bychom tedy měli života užívat, jak jen to je možné. Knihu o 208 stranách, kterou vydává nakladatelství Andrej Šťastný, koupíte za 249 Kč.

Utopus a Twiggy

FOTO: Hubená stehna TwiggyHubená stehna Twiggy, tak zní název nejnovější a zatím i nejobsáhlejší (celkem 118 stran) básnické sbírky Martina Rainera. Ten v ní svou civilností, uměřeností, ale v řadě textů také provokativností dovršuje svůj básnický přerod, který započal již ve dvou předešlých sbírkách. Kniha je rozdělena do čtyř bloků, z nichž první tři charakterizují především časoprostorové souvislosti vzniku jednotlivých básní, blok poslední sjednocuje básně svou kompaktností a atmosférou. Knihu, kterou vydává nakladatelství Host, doplňuje osmnáct fotografií zlínského fotografa Dušana Tománka. Vy si ji můžete pořídit za 199 Kč.

Nakladatelství Torst vydává novou knihu Pavla Ouředníka s velice poetickým názvem Utopus to byl, kdo mě učinil ostrovem.  Autor se v ní opět zaměřuje na společnost viděnou prizmatem jazyka, topiky a loci communes. Kniha se snaží postihnout dějiny utopie od Homéra až k současnosti, je částečně autorským esejem i odbornou studií a látku čerpá z literatury, historie, filozofie či antropologie. Toto velice pozoruhodné dílo, které má 244 stran, by jistě nemělo chybět ve vašich knihovnách. Jeho doporučená cena je 359 Kč.


Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Knižní novinky: Utopus, Hubená stehna Twiggy a Rybí hry